Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tetvesség? Mi lehet ez?

Tetvesség? Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

A hétvégén meglátogatott bennüket pár rokonunk, ismerősünk, barátunk. Nálunk töltötték az éjszakát, én pedig mivel elég "mániás" vagyok, másnap minden alvós holmim kidobáltam a szennyesbe. Aznap 2-szer is atfesültem a hajam ezekkel a speciális, nagyon sűrű fogú fésűkkel. Egyik alkalommal sem találtam semmit.

Ma is átfésültem.

Fésülés közben egy nagyon apró(kevesebb, mint egy 1mm),világosbarna színű bogarat találtam a fésűn. Többen is megnéztük, egyikünk sem tudta pontosan megmondani, mi lehet az.

Szerintetek lehetett tetű?

Nagyon kényes az ügy, elsősorban azért, mert rettegek a bogaraktól, másodsorban pedig alig két hét múlva elutazom, és kellemetlen lenne úgy elmenni...

Mit tegyek?


Hozzátenném, hogy rendes körülmények között élő, rendesen tisztálkodó ember vagyok.



2016. jún. 20. 13:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Neked milyen rokonaid vannak?
2016. jún. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Komoly válaszokat várok, és hozzátettem, hogy ismerősök, barátok.
2016. jún. 20. 13:21
 3/11 anonim ***** válasza:

És mozgott az a barna valami?

Vegyél gyógyszertárban tetűírtót, van aki megelőzésre is használja, bekened vele a fejed, megmosod és lehet 1 kezelés után megszűnik, ha valóban az.

2016. jún. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, ezért ijedtem meg rögvest, amint felfedeztem.

Ez biztosan az, akkor...?

2016. jún. 20. 13:30
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálam sokszor alszanak ismerősök és szerintem egyik sem volt tetves. Lehet hogy véletlen egy szegény bogár odakerült a fésűdre, ha már egész nap ezt csináltad előfordulhat. A tetűt leginkább a fehér serkéiről lehet felismerni egyébként, amik megtapadnak a hajszálakon, ha ilyet látsz, akkor vagy tetves akkor kell rá irtószer és nem nagyon játszanék azzal, hogy tetvesség nélkül alkalmazzam ezeket a szereket, nem annyira egészségesek.
2016. jún. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Serkével egyel sem találkoztam, pedig a fémfogú fésűthasználtam, az pedig ha jól tudom, azt is leszedi.

Ma még mindenképen átfésülöm párszor.

Ha ezek után nem találok semmit, akkor fellélegezhetek?

2016. jún. 20. 13:33
 7/11 A kérdező kommentje:

Az a kis bogár volt az egyetlen. Se előtte, se utána nem találtam semmi tetvességre utaló jelet. Pedig a fésűt eceteztem, mert ha jól tudom, az is hatásos.

És rettenetesen alaposan fésültem, legalább 10-15 percen keresztül.

Valamint a bogár csak egy barna pöttynek tűnt, először csak kis kosznak néztem.

2016. jún. 20. 13:46
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen valószínű hogy tetű. Nekem szinte egész általános iskolába fent állt ez a probléma hiába próbáltam ki minden szert és soha nem találnád ki mi használt. A hajvasaló. Mivel megsütöd a serkét és a bogarat. Azóta nincs is bennem egy darab sem és 21 éves vagyok.
2016. jún. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A családom, akikkel együtt élek, már szintén átfésülték a hajukat, ők sem találtak semmit. Én is átfésültem újra, megint nem találtam semmit, és a délután észrevettem egy ugyan olyan kis bogárkát(sőt, sokat), a falon mászkálni. Fogalmam sincs, mik lehetnek ezek de ugyan ilyet találtam én is a fésűn, csak azt nem tudtam ilyen könnyen szétnyomni - bár meg sem próbáltam.

A biztonság kedvéért még egy jó darabig naponta fésülni fogom, többször. És holnap le is kenem a szesszel, biztos-ami-biztos alapon.

Köszönöm a válaszokat, még egyszer!

2016. jún. 20. 19:04
 10/11 A kérdező kommentje:

Valamint azért is furcsállnám ezt az egészet, mert a többiek ágyában aludtak, az enyémben nem aludt senki, valamint kiporszívóztam, és mindent kiraktam a mosásba.

A többiek haja tejesen tiszta volt.

Ezt a kis bogárkát én is másnal vettem észre, mikor elotte ketszer atfesultem előző nap, s abszolút semmit sem találtam.

Akkor valószínűleg nem az volt, ugye?

2016. jún. 21. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!