Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tetvesség ellen mi a legjobb?...

Tetvesség ellen mi a legjobb? Sürgős!

Figyelt kérdés
Viszketett a fejem egy ideje, azt hittem hogy csak a korpa miatt, de ma találtam a hajamba egy tetűt, és szerintetek melyik írószer a legjobb, vagy házi praktikákat is adhattok. Sürgős lenne, mert pár nap múlva suli. Ja és a párna-takaró huzatot mivel tisztítsam ki? Előre is köszönöm!

2014. aug. 27. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Elektromos fésű
2014. aug. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem értem, az elektromos fésű hogy gyógyítaná?
2014. aug. 27. 16:09
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Patikában lehet kapni tetvesség elleni sampont. Én javaslom, hogy mellette használj tetűfésűt, naponta többször is. Kérj a családban valakitől segítséget, plusz nézzétek át egymást is.
2014. aug. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Menj a patikába és kérj hajtetűre való szert, használd a leírás szerint. Ne próbálkozz házi praktikákkal!!! Ajánlatos a serkéket is kiszedegetni a hajból, ez sajnos azt jelenti, hogy valakit meg kell kérned, böngéssze végig a fejedet, mert egyesével lehet csak lehúzogatni a hajszálakra ragasztott petéket (serkéket). Márpedig ha élő tetű volt a hajadban, serke is lesz bőven...

Ezen kívül minden családtag haját is kezeli kell, különben jó eséllyel visszafertőzitek egymást.

Korrekt dolog volna azokat az ismerőseidet is figyelmeztetni, akikkel többet voltál együtt az utóbbi időben, ellenőrizzék a hajukat. Mi is kaptunk ilyen értesítést egy táborozás után. Jobb, mint ha csak akkor veszed észre a bajt, mikor már minden családtag tetves.

Az ágyneműt tudtommal elég mosni és vasalni, a kárpitos bútorokat porszívózni. Én a hajkeféket, fésűket is lesikálnám, bár azt olvastam valahol, hogy nem sikerült bizonyítani, hogy ezekkel is terjedne a fejtetvesség.

2014. aug. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 2-es és 3-as, ment a zöld mancs :)
2014. aug. 27. 16:54
 6/10 anonim ***** válasza:
26%
Arról nem tehetek,hogy ilyen tájékozatlan vagy!Maradj akkor tetves! 1-es voltam
2014. aug. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Az előző válaszoló jól mondta, viszont ha veszel valamilyen szert, akkor azzal többször be kell kenni, mondjuk háromszor legalább. Minden nap egyszer. Azért mondom ezt, mert amikor kiderült, hogy tetves vagyok, akkor egyszer bekentük a fejemet, és mindent megcsináltunk, amit az előző válaszoló leírt, de még így is maradt benne. Nagyon alaposan át kell vizsgálni a hajat, mert pár benne maradt serke is képes gondot okozni.

Mikor tetves voltam nekem három hónapomba telt kiirtani őket és sajna anyukám is elkapta.

2014. aug. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

És 1-es lécci magyarázd már el, hogy az hogy hat :)

2014. aug. 28. 07:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Nittifor. Nekem bevált.
2014. szept. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Kedves Lovatic11, és többiek aki ebben ,,szenvedő alanyok,,! Azt kell hogy mondjam sajnos pár hónapos próbálkozásaim után, most van az hogy tudom mi a megoldás. Patikai szerek nem használtak. Sajnos a hajamtól is teljesen búcsút kellett vennem, és valahogy nem lettem rendesen kikezelve. Valahogy mindig ,,megmaradt,,. Már ezt is tudom miért, a fület nagyon szeretik a tetvek, és akár hiszitek akár nem, volt hogy a fülemből fültisztítóval is vettem ki kifejlett tetűt. Még ez miatt el is fogok menni bőrgyógyászhoz, mert egy egyszerű fülmosás erre szerintem nem lesz elegendő. A kulcs a tetű mentes életre pedig a DIÓLEVÉL! Minden nap minimum reggel és este leöblíteni vele a hajat, de előtte jó lenne a serkéket a fésűvel lehúzni. A diólevelet gyógynövényboltban nagyon olcsón lehet megvenni. Fontos hogy amit a tasakon van írva adag, azt dupla mennyiséggel kell csinálni, hogy jó erős legyen a főzet. A legjobb szerintem az ha mindig este főzöl le a reggeli öblítéshez, hogy jó sokáig ázzon a levél a vízben. Persze hogy le kell szűrni. Olvastam a neten hogy Angliában is ezt használták: [link] . Másik kicsit részletesebb cikk a diólevélről: [link] Ha diólevelet megvetted akkor már csak a serkék lehúzására kell ügyelni, és azért szerintem pár napig jó ha cseréled az ágyneműt, ruhádat, de ez a kulcs a rendszeres pár hétig a napi kétszeri hajöblítés, és az összes serke lehúzás a tetűfésűvel. Azt szeretném írni, nekem volt aki ez miatt rendesen lenézett. Előtte hogy ,,rövid,, hajam lett nagyot köszönt munkahelyemen. Utána meg észre sem akart venni. Igényes tiszta férfiról van szó. Arra nem is gondol hogy azért lett rövid hajam, mert én is szeretem a tisztaságot, és nem célom tetves hajjal élni??? Én egyedül élek, nálam nem volt mint általában a kislányoknál, akik oviból mennek haza tetvesen hogy anyuka ,,eljátszik,, a serkék lehúzgálásával. (Biztos ezért is huzódott el nálam hónapokig.) Közlöm Mindenkivel hogy se a tetvesség, sem a rühesség nem igényesség vagy igénytelenség kérdése. Elég ha egy tetves ember mondjuk buszon közel van a nagy tömegben egy másik emberrel. Rühességnél ha egy egészséges ember meg fog, mondjuk akár boltban ugyanazt a terméket (szerintem simán úgy is elkaphatjuk) amit előtte egy rühes ember fogott meg, kész ott a fertőződés. (de bízzunk benne Ők ha megtudják mi a bajuk otthon maradnak, míg nincsenek kikezelve.) Aki szerintem már idősebb korára kapja el a tetvességet, és mint én aki ez miatt lett levágva a hajam, már vigyázok kit engedek közel magamhoz. Érdekelne ha valaki esetleg tapasztalta már a diólevél jótékony hatását tetűírtás témában. Kitartást kívánok Mindenkinek! :)
2015. febr. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!