Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tehetek ha az orvos nem...

Mit tehetek ha az orvos nem enged dolgozni?

Figyelt kérdés
Mehetek dolgozni ha az orvosom nem enged? A háziorvosom megtiltotta hogy dolgozni menjek, mivel fertőző betegségem van. A leleteim 4 nap múlva jönnek meg, de ha pozitív akkor továbbra is itthon kell maradnom. A munkahelyemről ma telefonáltak, hogy holnap már nagyon be kéne mennem. Szerintük a fertőző hasmenés ennyi idő alatt lemegy, szabit pedig nem tudnak adni. (Próbaidőn vagyok, táppénzt nem kapok. ) Dolgozhatok?

2016. jún. 20. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyértelműen nem. Ne a munkahely mondja meg, hogy hány nap alatt "megy le" egy fertőző hasmenés, szabit pedig nem is kell adniuk, mivel próbaidő alatt is ugyanúgy jár a táppénz. Fertőző hasmenéssel bizonyos ágazatokban tilos dolgozni, a leírásod alapján azt gondolom, hogy te pont ilyen helyen dolgozol, szóval ne kockáztass.
2016. jún. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! Én is így gondolom, de annyira erősködnek hogy esélyem sincs nemet mondani...
2016. jún. 20. 15:44
 3/9 anonim ***** válasza:
Világosítsd fel hogy jobban fogja magát érezni ha mindenki otthon lesz hasmenéssel? Oldja meg a helyettesítésed. Ha az orvos nem enged ne kockáztasd. Akkor aztán indul a járvány.
2016. jún. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Megyek. "Ő nem hiszi el hogy fertőző lehetek" ugyhogy irány a munka "és a mosolyom se hagyjam otthon" :))
2016. jún. 20. 16:37
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nem túl indiszkrét a kérdés, milyen területen dolgozol? A lehető legnagyobb jóindulattal mondom, hogy próbálj meg más helyet keresni, mert ahol ilyen a főnök, ott sok jóra nem számíthatsz a későbbiekben sem. Egy fertőző betegség nem vicc, ezért akár fel is lehetne őt jelenteni. Tudom, mennyire nehéz munkát találni, a saját bőrömön is tapasztalom, de ez elképesztő, ilyet nem lehet (első voltam).
2016. jún. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bemész, és munka helyett egész nap a WC-n fogsz ülni.
2016. jún. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Egy áruházban dolgozok, eladó vagyok. Nincs már hasmenésem, az csak egy tünet volt, de még fertőzhetek. Keresem az új munkahelyet.

Köszönöm a válaszokat!

2016. jún. 20. 21:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez még egy fokkal jobb, mintha vendéglátásban dolgoznál, de persze egy betegség után így sem lesz túl jó 12 órákat végigállni. Alapos kézmosással meg tudod akadályozni, hogy megfertőzz másokat, persze a főnöködet nem sajnálnám. :)
2016. jún. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nagyon hülye főnököd van.
2016. jún. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!