Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valaki csak és kizárólag...

Ha valaki csak és kizárólag mentőn akar dolgozni, érdemes elvégeznie az orvosit, vagy inkább legyen mentőtiszt?

Figyelt kérdés

2014. márc. 22. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mentőtiszt, de csak akkor, hogyha nincs azzal problémád, hogy egy nálad képzettebbtől fogsz utasításokat kapni a rohamkocsin. Ott a mentőorvos az úr. Ha ezzel gondod van, akkor rakd bele azt a +10 évet, és lehetsz mentőorvos :)
2014. márc. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm!


Amúgy tudtommal esetkocsin nincs orvos,szóval ott a mentőtiszt az irányító. :)

2014. márc. 22. 19:48
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Ez igaz, csakhogy nem biztos, hogy választhatsz, hogy melyikre fogsz kerülni. De ha nincs kedved az orvosi egyetemhez, akkor asszem ez a kérdés többet nem kérdés. :) A mentőtisztivel is jól fogsz járni.
2014. márc. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A helyzet az,hogy ha Magyarországon élnék,akkor biztosan mentőtisztit végeznék,de mivel Erdélyi vagyok,itt nálunk a dolgok sajnos nem így működnek.Sokkal szűkebbre vannak felosztva a képzések,nem sokból lehet válogatni.


-gépkocsivezető

-asszisztens

-orvos


Az utolsó két képzés között a különbség elég nagy.Asszisztens nem lennék,mert ha olyan autóra kerülnék,amin csak ketten vagyuk,egy súlyos esetnél nagyon nehéz úgy dolgozni,hogy minden jó legyen.Sosem tudtam megérteni,hogy hogyan tudják ezt elvárni tőlük.

A másik dolog az,hogy egy asszisztensnek is eléggé meg van kötve a keze.(nem intubálhat,csak bizonyos gyógyszereket adhat,stb.)


Tehát ezért is hajlok inkább az orvosi fele.Nagyon zavar az,hogy rengeteg évem fog rámenni arra,hogy tanuljak.Rengeteg akaraterő,és türelem szükséges hozzá szerintem.De más választásom nem igazán van. :)

2014. márc. 22. 20:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
És nem gondoltál arra, hogy pályázol egy Mo-i egyetemre? Koli itt is van.
2014. márc. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva:De igen.


De ha egyszer lehet,itt szeretnék maradni.Ott dolgozni,embereken segíteni,ahol szültettem.Hogy miért?Magam sem tudom pontosan.Mert megbecsülnek?Dehogy becsülnek meg!Akár anyagilag-,illetve erkölcsileg nézve nevetséges,amit elművelnek a mentődolgozókkal.De persze nem csak velük,ilyen az egész ország.


Még meglátom,hogy hogyan alakulnak a dolgaim.Ha az orvosit választom,akkor rengeteg idő lesz,amíg végre mentőre ülhetek.Bár azt tervezem,hogy már az első egyetemista évemtől megyek önkénteskedni mentőre,mert nem bírom ki másképp. :)

2014. márc. 22. 21:26
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

Helyesbítenék. Mentőtisztnek soha nem dirigál az orvos a helyszínen, kivéve, ha a mentőtiszt segélykocsit kért a helyszínre. Esetkocsi mentőegység vezetője a mentőtiszt, rohamkocsi mentőegység vezetője az orvos. Nincs olyan felállás, hogy orvos és menőtiszt egy kocsin dolgozzon.


Egyébként a kérdésedre válaszolva:

Én is csak mentőn akartam dolgozni, így mentőtiszt Bsc-t végeztem, ami nagyszerű volt és megfelelő gyakorlatot szereztem a munkámhoz, de néha eszembe jut, lehet, hogy 10-15 év múlva 2-3 gyerekkel már nem biztos, hogy csak ezt akarom csinálni.

Az orvosi diplomával hosszú távon jobban járhatsz, több lábon állsz, viszont az alapképzés szinte csak elméletből áll, hatodévtől mentőzni csak akkor van lehetőséged, ha a SOTE-ra jársz, de gyakorlat akkor is majdnem nulla. Nem tudom, hogy hogyan mernek jó szívvel mentőre ülni.

Az orvosi diploma után van lehetőséged oxiológia szakvizsgát szerezni. Ez azért nem a legjobb, mert bár a sürgősségi ellátásra maximálisan felkészít, de csak mentőre vagy SBO-ra jó. Viszont mentőzni anesztesként, belgyógyászként stb. is van lehetőséged.

2014. márc. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!