Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Viszonylag nagy szemölcsre mi...

Viszonylag nagy szemölcsre mi lenne jó ami leszedi? Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
2016. jún. 29. 05:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az egyikre ecetes hagyma a másikat elkötöttem lófarok szőrrel.
2016. jún. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Lofarok szőr?
2016. jún. 29. 20:08
 3/11 anonim ***** válasza:
Nitrogénes lefagyasztás, doki csinálja. Mi az hogy "viszonylag nagy"?
2016. jún. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Minimum 8-9 mm nagyságú
2016. jún. 30. 05:12
 5/11 Rosenacker Róbert válasza:
Mutasd meg dokinak először, ne kísérletezz
2016. júl. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Vérehulló fecskefű. A szárát eltöröd és a sárga levével bekened napi 2-3 használat és hamar eltünik.
2016. júl. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem írtad hol van a szemölcsöd. Talpon, kézen, háton, hónaljnál stb. Utolsó válasza a vérehulló fecskefűvel jó lehet, ha a talpon van (az általában uszodai szemölcs). Javaslom egyébként a bőrgyógyászt.

A talpon lévő szemölcsöt egyébként fagyasztani szokták, vagy lápisz követ használnak rá az orvosok, majd otthon 2 hetes verra med-es ecsetelés (mély hámlasztás/regenerálás), aztán kontroll. És ez folytatódik 2 hetes periódusokban. Nagyon fontos, hogy a szemölcsöt vírus okozza, ezért a fagyasztás/lápisz kő használata elengedhetetlen a talpon.

Nem ajánlom ugyanakkor az otthoni fagyasztást, mert a házi használatra árult fagyasztók meg sem közelítik azt a hűtési fokot ami szükséges lenne a vírus elöléséhez, ugyanakkor a szövetet mélyebben károsítják.

Jobbulást kívánok!

2016. júl. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Elfelejtettem írni a talpon kívüli eseteket. Kézen fagyasztani és kaparni szokták, háton általában fagyasztani és kimetszeni. Hónaljnál (általában nyeles szemölcs) csak lemetszés történik (éles ollóval, szikével, lézerrel stb.)

Jobbulást!

2016. júl. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Érdemes tényleg orvoshoz menni, én használtam vérehulló fecskefűt, de nem szedte le az összes szemölcsömet. (Volt amikor egyszerre az egyik kezemen megjelent 5 szemölcs, ebből 4 et leszedett a vérehulló, de az 5. et sehogy se akarta leszedni)
2016. júl. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Patikában lehet kapni Duofilm nevű oldatot. Nekem eddig mindenféle szemölcsöt leszedett.Bátran ajánlom.
2016. júl. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!