Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » FoNtOs. Kézközépcsonttörés em...

FoNtOs. Kézközépcsonttörés em volt kb 5 hét gipsz, most van 5 hete hogy leszedték a gipszet (lenn) Edzhetek? (Tehat osszesen 10 hete kb)

Figyelt kérdés
Szóval nem fáj nincs vele semmi gond, egyszer voltam gyógytornán de mindent tudok vele csinálni, csak mindig is kicsit duzzadt volt a törés helye és még mindig az. Szeretnék végre újra súlyzózni gyúrni és boxolni vele, nagy baj ha duzzadt? Edzhetek így?

2016. júl. 6. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem nem kéne vele edzeni, három hónap, mire a teljes gyógyulás megtörténik, de van egy kezelőorvosod, vele lenne célszerű ezt megbeszélned.
2016. júl. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi válaszad. Hát épp ez a gond hogy a 3 hónap az kb le is telt, de még duzzadt de nincs azon kívül semmi panaszom.
2016. júl. 6. 17:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Általában gipszelés után az az alapszabály, hogy fájdalomhatárig terhelhető, sőt, terhelendő. Ha duzzanat van, akkor tényleg az orvos tudja megmondani, hogy mennyire kell kímélni.


(egy csontkovács)

2016. júl. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Igazából a törés pillanatában fájt utánna csak az első napokban akkor is ritkán és enyhén. Szóval nem fáj, és gipszlevétel után már néhány nappal tudtam is teljesen mozgatni,használni a kezem.
2016. júl. 6. 20:09
 5/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Én egy darabos csuklótörésből gyógyultam meg. Műtét után. Nekem a doki azt mondta, hogy mindenképpem mozgassam, gyakorlatilag a műtét utáni naptól mozgatni kellett, fájdalomküszöbig, de terhelni csak addig terheljem, amig ugy érzem, hogy nem teher a kezemnek a terhelés. A szervezet azért ezt jelzi, pl. fájdalommal. Én úgy gondolom, hogyha még mindig duzzadt a kezed, akkor az nincs teljesen meggyógyulva, nem kéne vele boxolni. Ha elkezdesz vele sulyzózni, érezned kell , hogy milyen hatással van. Mindenképpen fokozatosság kell. De annak a duzzadásnak utána kéne járni. A duzzadás esetleg vmilyen gyulladást jelezhet.
2016. júl. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ez miért annyira FONTOS...
2020. okt. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!