Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kell-e félnem ettől az EKG...

Haramia kérdése:

Kell-e félnem ettől az EKG eredménytől?

Figyelt kérdés

Ma készült egy EKG, aminek kapcsán azt mondta az orvos, hogy lát egy kis vezetési zavart, de nem kell foglalkozni vele. Engem viszont kicsit megijesztett. Ezek az EKG adatok:


Rate: 87

RR: 690 Sinus rythm.....normal P axis, V-rate 50-99

PR: 131 Left axis deviation .......QRS axis (-30,-90)

QRSD: 97 RSR' in V1 or V2, probably normal variant...Small R' only

QT: 384 Artifact in lead(s) V5 and baseline wander in lead(s) II, III, aVL, aVF, V3, V4


AXIS

P 19

QRS -50

T 47


Vérnyomás: 100/60 Hgmm

31 éves nő vagyok.


Valaki aki esetleg ért hozzá meg tudná mondani, mekkora eltérést jelent ez? Romolhat? Kell valamit tennem vele?


Köszi a válaszokat!


2016. júl. 10. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Be tudod szkennelni az EKG-görbét? Arra tudnék mit mondani. Az a gond, hogy a gép automatikusan írja ki azt, amit beemeltél ide, és nem mindig megbízható az ilyen gépi értékelés.
2016. júl. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elküldtem privátban!
2016. júl. 10. 17:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Meg kell hagyni, hogy a görbe minősége elég szörnyűséges :-) Nem lehet látni a kiskockákat (még a nagyokat is alig), amik a pontos számolások alapját képeznék. Még a görbe maga is elmosódott, a V5 elektróda pedig meglazult. Így "sacc per kábé" ránézve leginkább egy inkomplett jobb szár blokknak tűnik a kép, aminek sok jelentősége nincsen.
2016. júl. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!