Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért nem csökken a TSH?

Miért nem csökken a TSH?

Figyelt kérdés

Enyhén alulműködik a pajzsmirigyem. Nem vészes, de a terveinkhez bizony magas a TSH-m a maga 3 körüli értékével (2,8-3,2 között változik).

Lassan egy éve járok már endokrinológushoz vele, kezdetben 25, majd 50 és most 75 levotiroxint szedek.


Jövő héten megyek újra orvoshoz, akkor lesz a következő kontroll... de nem érzek még mindig változást.


Létezik, hogy nem hat a tabletta?



2016. júl. 14. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Babához 1 körül kell lennie szigorúan!

Étkezésen kell változtatni (finomított szénhidrát és cukor valamint a tej, szója elhagyása sokat segít!) mellé nagy mennyiségű D-vitamin és szelén (jódmentes, szójamentes). Nekem ez dobta meg az értéket hogy jó lett végre!

Lehet emelni kell még (nem ritka az aki 100-150et szed) mert terhesség alatt amúgy is kell.

Tiszta vízzel veszed be, félórát vársz étkezés előtt?

2016. júl. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az lemaradt hogy érdemes lenne t3 és t4et nézni, anti tpo-d mennyi?

Mert van hogy átalakítási gond van, tele leszel t4-gyel ami nem alakul át és nem a tsh-ra... Akkor adnak külön t3-at, mert magában a levotiroxin nem segít.

2016. júl. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

hááát, nem tiszta vízzel veszem be. az is baj? az inofoliccal általában :o

meg szokott lenni a fél óra a reggeliig.


étkezésre odafigyelek, és amióta 50ről 75re emeltük, híztam 2 kilót :'(


anti tpo jó, <28

t3, t4-et nem kért még a doki

d-vitamint 9 hónapja néztek utoljára, akkor éppen minimumon mozgott, de utána szedtem 8 hétig napi 1-et a 30ezresből.

2016. júl. 14. 10:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Az lehet baj mert sima vízzel is csak 80% a felszívódása az adagnak, viszont ha mást is beveszel mellé akkor ez lényegesen csökken!

Ezt mindenképpen mondd el a doki mert mindent a fél óra elteltével szabad addig csak tiszta lehetőleg mentes víz, más gyógyszert is utána fél órával. És ha most elhagyod az is csak legkorábban 4 hét múlva látszik.

Azt a kettőt érdemes lenne megnézni főleg a hízás miatt (inzulinrezisztencia, terhelés volt? sajnos társbetegség gyakran... :\ ) mert ott is lehet gond és akkor hiába emel adagot ha átalakítási gond van.

Azt érdemes a normál értékben tartani, mert sokat dob rajta.

2016. júl. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Inzulinom rendben van, rendben is volt mindig. De am pcos-es vagyok (igen, IR nélkül... ilyen is van), 2x1000 metet szedtem eddig, de most pár hete nem szedhetem egyéb betegség miatt. Bár korábban is voltak már vele szünetek (mert mnek szedjem, ha nem használ).


No, akkor mostantól odaigyelek, hogy csak vízzel... bő 2 hetem van az orvosig...

2016. júl. 14. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!