Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges 17 évesen végbélrák?

Lehetséges 17 évesen végbélrák?

Figyelt kérdés
A családban visszamenőleg volt vastagbélrák eset de több generációval előttem

2016. júl. 22. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, akár csecsemő korban is, de nagyon ritka. A kor előrehaladtával nő a kockázata, 50-60 közötti embereknél a leggyakoribb, de sajnos jóval fiatalabbaknál is előfordulhat.
2016. júl. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát ténylegesen nem tudom még, de úgy 6 napja belázasodtam és óránként fájt a gyomrom, de csak kevés és híg széklet jött. A harmadik napon leküzdtem a láz, de a hasfájás ugyanúgy megvolt, és úgy éreztem hogy egy darab székletet mintha nem tudnék kinyomni, de a kevés híg folyadék jött (semmi vér vagy hasonló). 2 napja visstajött az étvágyam, a hasfájások elmúltak, csak minimálisan érzem, reggelente már majdnem rendes a székletet, de azt a dugót még mindig érzem (már nem annyira jön ki ki pár napja, de mintha ingerem lenne akkor kinyomni), viszont érzem, hogy a hasamba igencsak gyülemlik a bélgáz és felpuffadok, de nem mindig jön ki. Tudom hogy ezt orvosnak kéne meséltem de hátha valaki tud mondani valamit :D
2016. júl. 22. 21:18
 3/4 anonim ***** válasza:
A belekben lévő rák csak késői stádiumban okoz fájdalmat, ezért olyan rettentően veszélyes, mert későn ismerik fel a betegséget, hiszen nincsenek specifikus tünetek. Aggodalomra akkor van ok, a a székleted fekete lesz (emésztett vér, tehát a daganat valószínűleg a vékonybélben található), vagy pedig friss piros vért találsz a WC-ben vagy a papíron (ez esetben kell vég- illetve vastagbél daganatra gondolni). Figyelmeztető jel a fogyás és a rossz közérzet, illetve a székelési szokások tartós megváltozása/váltakozása. Ha ilyen tüneteid nincsenek, akkor szerintem a rossz táplálkozás okozza a gondot. Próbálj meg több rostot és friss gyümölcsöt fogyasztani, de ha pár nap múlva nem javul a helyzet, akkor menj el orvoshoz. A végbél környéki idegen test érzése azonban tényleg okot ad az aggodalomra, bár nagy valószínűséggel belső aranyérről lehet szó. Aranyér kezelésére szolgáló végbélkúpot vény nélkül vásárolhatsz bármelyik patikában, ártani biztosan nem fogsz vele. Jobbulást!
2016. júl. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
El se hiszed hogy mennyire megnyugtattál :D (apámat tegnap műtötték gégerákkal és nagyon aggódtam, mert a családnak ez is bőven elég volt) köszönöm szépen
2016. júl. 23. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!