Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS! Csípőkopás miatti fájdalo...

SOS! Csípőkopás miatti fájdalom kisugározhat a sípcsontba?

Figyelt kérdés
El vagyok keseredve, nem elég a súlyos, idő előtti kopás, pluszba félek, vajon a sípcsontom ettől fáj-e?! A szakorvosnak mmutattam, hogy lefelé is fáj a lábam, de nem erre helyeztem a hangsúlyt. A lerosszabbra is gondolok, a vérvétel nem mutatott rossz értékekekt, de tudom, ez nem mérvadó. Nem folyamatos fájdalom, de konkrétan, a sípcsontom belül fáj, évek óta, ha nem is folyamatosan, de naponta. És persze a csípőm, amiben még ciszták is vannak az MR, röntgen alapján. Bizsereg a lábam, egészen a talpamig. Várom a válaszokat, és köszönöm

#sípcsontfájdalom
2016. júl. 24. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is nem "kopás", hanem sorvadás, ami mögött nem elég / nem rendeltetésszerű használat van, vagy táplálkozási probléma (ami szintén belefér a nem rendeltetésszerű használatba, ahogy belefér egy kocsi esetében is az, ha benzin helyett kólával tankoljuk).

A láb most akkor bizsereg, vagy fáj? Ha az egész bizsereg, az lehet gerinc probléma is (idegre nehezedő nyomás). Ha jól behatárolhatóan a sípcsont belseje fáj, akkor valószínűleg tényleg ott van a baj, ez eredhet a csípő problémából is (ha ott is van fájdalom, ami helytelen járáshoz, mozgáshoz vezet).

Életkort szabad tudni?


(egy csontkovács)

2016. júl. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a választ! 50 fölött.....sajnos..ha a táplálkozás miatt lenne, akkor az emberek 80%-nak ilyen sorvadása lenne, mert részemről, szinte ösztönösen hasznos dolgokat eszek. Mindig így volt. A gerincem vacak. családi örökség. De, hogy csípőmmel ez lesz, azt nem vártam volna. Totál kivagyok, és ezen már csak műtét segít. Feketén fehéren ott van a röntgen felvételen. A sípcsontban jelentkező alattomos fájdalom is kis elmozdulásoknál jelentkezik. 2-3 éve kezdődött el, el is mentem orvoshoz, járok kezelésre, úgy vacak az egész rendszer ahogy van. Én nem sorvadásnak, hanem elhasználódásnak nevezném, idő előtt! És kegyetlenül megvisel, hogy öregszik az ember, jönnek a betegségek. Pedig sose éltem mozgásszegényen, nem vagyok túlsúlyos a magam 53 kilójával. Bepánikolok, mert sok ez így egyszerre, és a sípcsont fájdalma miatt már csonrvelő betegségre is gondoltam, nem először. A bizsergés, nem feltűnő, talán, nem folyamatos, de odafigyelve, mégis jelen van.
2016. júl. 24. 20:10
 3/3 A kérdező kommentje:
Még a szülésekre se foghatom, mert van, aki sorra potyogtatja a gyerekeket, és neki meg se kottyan. Visszatérve a sípcsontra...szóval, ez fájhat a gerinc-csípőtől? Vagy oda nem megy le a fájdalom? mert az ortopéd orvos nem tett megjegyzést, amikor mutattam, hogy fáj a lábam, főleg a sípcsontban.
2016. júl. 24. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!