Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért nyilal bele a szívembe/m...

Miért nyilal bele a szívembe/mellkasomba a fájdalom? (bocsi, kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

Már néztem vissza régebbi kérdéseket erről, konkrétan 3-at szinte ugyan ezzel a kérdéssel, és mindre mások voltak a válaszok. Ezért szeretném leírni, hogy mi van az én esetembe, és hátha tudtok segíteni benne.

14 éves vagyok, az utóbbi 3 hétben kezdte el csinálni ezen a héten, legalább napi 1x volt. Ma 3 is volt és az utolsónál dobbant egy nagyot a szívem. A stressz az amire először gondoltam, mert tatám ideköltözött hozzánk és hát cukros, így nem tudja magának beadni az inzulint, így én segítek neki. Persze ez azzal jár, hogy teljesen be van osztva a napom (reggeli+inzulin, tízórai, ebéd+inzulin, uzsonna). De én ezt ott lőttem ki, hogy nem érzem magam feszültnek, nem idegeskedek. Szívesen segítek az öregnek.

A másik teóriám meg az, hogy mostanában elkezdtem edzeni, főleg súlyokkal, de még csak sokat sem csinálok, meg minden másnap pihenek. Szóval valóban nem tudom mi ez. Amúgy főleg az érdekelne, hogy meg kell-e ezt nézetni orvossal?



2016. júl. 24. 00:18
 1/6 A kérdező kommentje:
UI: 14 éves fiú vagyok, és a szüleim tudnak róla. Azt mondták, ha nem javul megyünk orvoshoz.
2016. júl. 24. 00:19
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem doki.
2016. júl. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Annyit fog csinálni szerintem első körben, hogy rád tesz egy 24 órás vérnyomásmérőt. (első voltam)
2016. júl. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem. Ja és igen, 2x írtam le, hogy 14 vagyok. Bocsánat, már fáradt vagyok és ez nem hagy nyugodni.
2016. júl. 24. 00:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezt tuti hogy a stressz okozza. Akármennyire is szereted a nagyapádat nem neked kellene vele foglalkoznod hanem a szüleidnek, vagy egy ápolónőnek akinek ez a munkája.
2016. júl. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Le a kalappal, hogy segítesz a tatádnak. Igaz, megterhelő neked, de mégis az az érzés, hogy segítesz az nagyon sok mindent felülmúl és sok-sok év után sem lesz lelkifurdalásod, mert nem fordítottál neki hátat.

Viszont, ha valami zavar, akkor azt beszéld át a szüleiddel, mert neked nem kell mindent felvállalnod. A lényeg, hogy jó érzéssel, türelemmel, kedvvel tudj segíteni, teher érzése nélkül. Ha ezekből valami nem igaz, akkor az tényleg fontos átbeszélni a szüleiddel, hogy Te mit szeretnél bevállalni és mit nem.

Amit írtál, azzal bizony fontos lenne orvoshoz menni és nem itt találgatni.

Készítenek EKG-t, elküldhetnek laborba, kardiológushoz és a kül. vizsgálatok, szakorvosi vélemények után fogják tudni eldönteni, hogy ez stressz eredetű vagy szervi eredetű.

Holnap menjetek a háziorvosodhoz. Ha ad beutalót pl. kardiológushoz, akkor azonnal kérjetek időpontot hozzá, mert akár több hónapos is lehet a várakozási idő.

Ha stressz, ha szervi eredetű, akkor is tudnak segíteni. Pláne, az esetleges betegség korai felismerése, időben történő kezelése sokkal szerencsésebb, mint egy már intenzívebben kialakult állapot kezelése.

Az orvossal történő beszélgetés tényleg fontos lenne.

2016. júl. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!