Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A vesém néha megőrül és...

Nico91 kérdése:

A vesém néha megőrül és rengeteg víz tiszta vizeletet enged át, ezáltal azt indukálja, hogy állandóan WC-re kelljen járnom. Mi baja lehet a vesémnek? Vagy ez valami elfojtott idegi probléma kiütközése?

Figyelt kérdés

Kb nincs olyan tényező, ami ne növelné meg a vizeleten mennyiségét. Ha tudok nagy wc-zni, akkor utána sokat kell, ha nem tudtam, de érzem, h kellene, akkor azért termel többet. Ha tudtam, de nem teljesen, akkor meg azért. Ha nem mozgok, akkor azért...

Ha egész nap ülök, akkor azért.

Sehova nem tudok elmenni idegesség nélkül így már. És otthon nem értik ezt meg, mármint nem is nagyon fogják fel.

Meg a kedvencem, mikor elengedem magam odalent, h pisiljek, nem jön semmi, és nyomok és akkor meg időszakosan egy csomó. Ez is mi már? És erre nincs diagózis és megoldás? Ettől őrülök már meg. :(

Hamarosan elmegyek egy hasi ultrahangra, de addig is nagyon örülnék hasznos tanácsoknak.



2016. júl. 25. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:

A következő kérdéseket fel fogja tenni az orvos is:

- Sokszor mész pisilni keveset, vagy sokszor nagy mennyiség jön?

- Csíp-e a vizelet?


Nagyon fontos: ha nem iszol egy darabig (próbáld ki), csökken-e a vizelet mennyisége, vagy ugyanannyi marad?

2016. júl. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Figyu! azért tájékoztatásul közölhetnél annyit, hogy fiú vagy e vagy leány ( én fiúra tippelek), 13 éves vagy, vagy 93? Volt e valamilyen bajod eddig a veséddel, esetleg a prosztatáddal? A testsúlyod normális e? Fogyasztasz elég sok folyadékot, netán túl sokat.

Gondolom ez a probléma sem tegnap kezdődött...szal segíts valamit..

2016. júl. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jut eszembe: a víztiszta vizelet a jó vizelet. Ez jó vesét jelent...a bőséges vizelet is jó.
2016. júl. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as! Amit írtál, az teljesen helytelen válasz!


"Az élettanilag egészséges vizelet színe halványsárga, zavarosságtól mentes. A halványsárga szín megfelelő hidratáltságra utal. A reggeli első vizelet sötétebb színű és erősebb illatú is lehet, ez a jelenség még teljesen normális, hiszen az éjszakai órákban a vizelet besűrűsödhet a húgyhólyagban és a vese által kiválasztott méreganyag mennyisége magasabb a vizeletben.

Kevesen tudják, hogy a teljesen színtelen, majdhogynem átlátszó vizelet már aggasztó lehet. A jelenség oka, hogy a páciens túl sok folyadékot fogyasztott, ugyanakkor elsőként jelezheti a diabéteszt is az áttetsző vizelet. Ennek magyarázata, hogy a cukorbetegség miatt a vérben túl sok cukor halmozódik fel, melynek következtében a páciens több folyadékot fogyaszt, így próbál a szervezet „megszabadulni” a felesleges cukormennyiségtől. A jelenséget a fokozott folyadékfogyasztási igényen kívül gyakori vizelési inger kíséri." benu.hu

2016. júl. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

25 éves lány vagyok. Kb 4 éve áll fent a probléma.

Kb azóta van vmennyi súlyfeleslegem.

Amikor a probléma előjön, akkor sokszor sokat pisilek és nem függ a folyadékbeviteltől.

Vércukrom nem olyan rég lett mérve, nincs ilyes fajta betegségem.

A probléma akkor enyhül általában, ha elkezdek mozogni. Pl mikor nyaralni voltunk es szinte egész nap városnézés volt, akkor egyszer se jött elő a dolog, edzesbe kellett hoznom, tehát mozogni.

Csak sajnos a munkahelyen 8 ora ülés van.

Lehet lelki, lehet testi eredetű a dolog, vagy egyszerre mindkettő.

2016. júl. 25. 22:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nem írok priviben.

Az idézett szöveg végére odaírtam, honnan másoltam be: benu.hu.

Nem lehet tudni, nálad miért van ez a tünet. Mindenféleképpen célszerű lenne kivizsgáltatni magad, mert amit írtál, az nem egészséges helyzetre, állapotra utal.

Menj el a háziorvosodhoz és kérje tőle kivizsgálást. Ez lenne a legjobb megoldás.

2016. júl. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, csak egy mezei cukorbeteg.

Nagyon hasonlóak a tüneteid a kezdődő 2-es típusú cukorbetegségre, ... de nyugi, nem állítom, hogy az vagy, bár érdemes lenne ezzel egy kicsit intenzívebben foglalkozni!

Ezt azt is alátámasztja, hogy fokozott testmozgáskor kevesebbet pisilsz. Ilyenkor az izmok, több cukrot égetnek, ezért nincs szüksége a szervezetednek, hogy a vizelettel ürítse a fölösleget.

Sajnos egy időnkénti egyszeri vérvétel a lappangó cukorbetegségre nem mutatja ki, én vagyok rá az élő példa.

Cukorbetegség gyanújakor többféle vizsgálatot szoktak csinálni és abból hozzák meg a diagnózist.

Nagyon fontos lenne, hogy a háziorvostól ilyen irányú vizsgálatokra is kérj beutalót.

Mivel a beírásod óta eltelt egy hónap, gondolom történtek vizsgálatok, ha nem tartod túlzott kíváncsiskodásnak, elmondanád, hogy mi van veled?

2016. aug. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!