Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért fáj a térdkalácsom...

Miért fáj a térdkalácsom mögött, ha 10 perc állás után elkezdek lépcsőzni?

Figyelt kérdés

Utána 15 perc séta vagy ülés után elmúlik és már nem fáj lépcsőzéskor, csak közvetlenül állás után. Korábban nem volt ilyen problémám, hetente 20 km-t futok, kihagytam 2 hetet, de akkor is fájt. A bal bokám némileg pronál, de stabil cipőben futok. Voltam ortopéd orvosnál ő azt mondta a csípőm és térdízületem jól megtartott nem lát eltérést. A háziorvos azt mondta azért fáj, mert "nem szoktam állni", de 10-15 perc állástól ez még nem normális.

28/F



2016. júl. 27. 13:54
 1/2 anonim válasza:
Nekem is hasonló probléma van a térdemmel! Nekem porclágyulás miatt fáj, szerintem csinaltass egy mri-t nekem is csak az mutatta ki. Jobbulást! :)
2016. júl. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Valóban porclágyulás lehet a háttérben. Ehhez igazán nem szükséges MRI vizsgálat, hanem glükozamin-szulfát, stb. (porctápláló szerek) szedése, illetve tehermentesített rendszeres térd átmozgatás, például kerékpározás (kis ellenállással), gyógytorna, gyaloglás. Érdemes kb. egy hónapig kerülni a futást. Ha nem javul, forduljon gyógytornászhoz, mivel tud mutatni célzott gyakorlatokat.


Üdvözlettel,

Szabó Klára

gyógytornász

2016. aug. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!