Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nyári vírus ellen, hogy lehet...

Nyári vírus ellen, hogy lehet védekezni, megelőzni?

Figyelt kérdés

Néha nem minden nyáron megbetegszek,tavaly így július végén egyik este hányingerem volt ,aztán éjjel kitőrt rajtam a heves hányás,háromszor is ,azt hittem nem áll meg,utána hasmenés és széklet mint a víz olyan folyékony volt. Hirtelen hidegrázás tőrt ki rajtam,38,7 fokos lázzal. Másnap feküdtem de már csak hőemelkedés volt ,harmadik nap is egy kis hőemelkedés és utána már mentem dolgozni, igaz még gyenge voltam. Ja míg ez tartott ,két napig 10 percenként jártam a wc-re ,székletem olyan híg volt mint a víz. Orvos is látott aki nem adott egy lázhúzó ijnekción kívűl semmit. Nem írt fel gyógyszert. Ez tehát tavaly volt,tavalyelőtt nyáron nem volt semmi betegség rajtam,2013- nyarán volt egy két napos valami,első nap belázasodtam utána két nap múlva jól éreztem magam,2012-ben és 2011-ben sem volt rajtam semmi,2010-ben is volt hasonló.


Tehát nem minden nyáron van.


Az az érdekes,hogy mikor télen van mindenévben a nagy influenza szezon,sosem kapom el pedig volt a közelemben influenzás.


Nyári vírust meg esetenként elkapom.


Idén még nem volt rajtam nyáron semmi,remélem nem is lesz,és úgy gondoltam,hogy mivel télen és tavasszal is napi 1000 mg c-vitamint szedtem,tavaly nyárára lecsökkentettem 500 mg -ra ,el is kaptam mellette a nyavalyát,hát idén nem csökkentettem le nyárára sem a c-vitamint.

Ugyanúgy 1000 mg-ot szedek be minden nap,reggel,mint télen,mert most ezek a nyári nyavalyák vannak gondolom megint és így próbálok védekezni,megelőzni,hátha napi 1000 mg mellett nem kapok el semmit.


A c-vitamin jó nyári vírusok megelőzésére is?


Hogy tudjak még védekezni,hogy ne kapjak el ilyesmit?


Ugyanis olyan rossz tud lenni az ilyen,ha elkapjuk,hogy két napra teljesen kivonja az embert a forgalomból.



2016. júl. 31. 21:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Vitamin mellett egèszsèges vitamin bombás táplálkozás javasolt.

Rostban,vitaminban gazdag zöldsègek,jó zsírú tengeri halak.

Sok folyadèk a gyors anyagcserèhez elengedhetetlen plusz a szèpsèghez

Hisz akkor vagy szèp ha egèszsèges is vagy:)

2016. júl. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!