Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy képes valaki külföldről...

Hogy képes valaki külföldről Görögországból orvosi kontrollra ellenőrzésre járni? Figyelem! Álnaiv kérdés!

Figyelt kérdés

Ha valaki 3 hetet hiányzik a munkahelyéről betegség miatt az biztos egy komoly betegség. Nem egy hasmenés vagy megfázás hanem egy komoly betegség, mely persze folyamatos orvosi kontrollt igényel. Vagyis nem elég hogy kiíratja magát hanem ez alatt a 3 hét alatt nyilván sokszor megy orvoshoz. Egy ilyen komoly betegséggel mely nem teszi őt alkalmassá 3 hétre ülőmunka végzésére nem lehet viccelni!


Na most, ha én tudom hogy betegünk ez alatt a 3 hét alatt pesti lakosként Görögországban egy strandon süttette magát… akkor ez elég a tb-csalás alapos gyanújához? (Honnan tudom? Tőle. Közösségi oldal fotók stb)


Mert ami tény

- nem minden betegséggel kell ágyban feküdni. De az érdekes ha valaki 3 hetet nem jön mert annyira beteg de több 1000 km-t utazik a nagy betegségével.

- Nem kell otthon gyógyulni. Nem előírás. Gyógyulhatok én vidéki rokonnál is.


De az is tény hogy 3 hét alatt ha tényleg komoly a betegség (és 3 hetes betegség az csak komoly lehet ugyebár) menni kell orvoshoz kontrollra gyógyszerért felülvizsgálatra stb.

Az elképzelhetetlen ha valaki tényleg beteg és nem csak kamuzik hogy 3 hét alatt ne lássa az orvosa. Ha tényleg beteg…


Kérdésem: hogyan valósul meg a nagy betegséghez köthető elengedhetetlen orvosi kontroll úgy hogy több 1000 km –re van otthonától közben a „beteg”?


Skype-on rendel az orvos?

Álnaivság vége.


(Vagy a másik variáció: nem beteg csak bekamuzott valamit az orvos bűnrészességével hogy nyaralni mehessen a betegállomány védelme alatt-nyilván nem kapott szabit. Ezzel viszont tb-csalást kovetett el az orvossal együtt. Mert azt csöppet nehéz lenne kimagyaráznia hogy nagyon betegen mit keresett Görögországban… hát aki ilyen beteg az ne egy strandon a 40 fokban aszalja magát-hogy utazott oda? Repülővel? Ilyen betegen?)


2016. aug. 6. 09:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Nos ha utálod jelentsd az illetékeseknél a dolgot, ha nem akkor meg mit izgat hol mit csinált.
2016. aug. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nagyon unatkozol. Törődj a magad dolgával!
2016. aug. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A magam dolgával? Szerinted a hiányzó ember határidős melóit ki a jó franc végzi? Én. Én is.

Akkkor ez az én dolgom vagy nem?

Az én dolgom hogy más melóját (amihez alapból semmi közöm) végzem túlmunkában többnyire ingyen?

Mert ugye túlórát a cég nem fizet.

Ő nyaral (bocsánat!!!! Beteg!!!) a többiek meg dolgoznak helyette.

Az én dolgom vagy nem?

2016. aug. 7. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!