Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől nincs vérkeringés a...

Mitől nincs vérkeringés a jobb gyűrűsujjamban?

Figyelt kérdés

Na, a helyet az, hogy nekem amúgy is mindig jéghideg mindkét kezem, ha reggel korán suliba megyek, akkor hajlamos rá, hogy lila, de probléma nincs vele. A vérkeringés az viszont lehet probléma.


Most nyári munkán vagyok július 7. óta, és sokat kell gereblyézni, meg ilyesmi, a nyakam is kiáll tőle néha, és görnyedni kell. Tegnap reggel a jobb gyűrűsujjam végét kezdtem nem érezni, mondom biztos a hideg. Csinálom a dolgomat, utána feltűnt, hogy az egész ujjamat alig érzem, és tiszta fehér a többihez képest. Kicsit megijedtem. Pár óra múlva elmúlt, és ma sem volt semmi, viszont most ülök a gép előtt, és kezdtem érezni, hogy megint ugyanaz az ujjam kezd "bénulni". Úgyhogy most eszembe jutott, hogy feltegyem ezt a kérdést. Most mozgattam, ráztam a kezem, és így már jó. De ez még sosem volt. Mit csináljak vele?



2016. aug. 12. 15:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és 17 éves fiú vagyok.
2016. aug. 12. 15:31
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem is tudom, talán MENJ ORVOSHOZ.
2016. aug. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is egy orvosi vizsgálat kellene,lehet,hogy egyszerű keringésjavítóval lehetne kezelni. :)
2016. aug. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Keveset mozgok amúgy, kevés a vitaminbevitelem, ha itthon vagyok, akkor csak ülök. A táplálkozásom is olyan, hogy amikor éhes vagyok, akkor eszek, és amit itthon találok, azt eszek.


Most ezt jól leírtam, de ez az igazság.

2016. aug. 12. 15:45
 5/7 anonim ***** válasza:
menj el szépen orvoshoz, sorold fel panaszaid, majd ő rájön, pontosan mi a probléma. A felsorolt tüneteid amúgy eléggé jellemzőek a Raynaud-szindrómához, amit nem nehéz diagnosztizálni/kezelni
2016. aug. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Most olvasom, hogy hidegben fáj a kéz, meg lilul, meg minden marhaság. De nekem ez már évek óta így van, hogy hidegben majdhogy megmered a kezem, és fel kell melegítenem. Azt hittem, hogy ez természetes. Persze ne a legkisebb hidegre gondoljatok, hanem a fagypont alattira.


Most akkor mi van?

2016. aug. 12. 16:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak azért gondoltam Raynaudra, mert a hideg kezek,ujjak, illetve időszakosan elfehéredő, beliluló ujjak, amik zsibbadnak is, klasszikus tünetei a Raynaudnak. Nem pánikkeltésből mondom és nem találomra kitalált dolog a webbetegről, mert nem egy Raynaudos beteget láttam. De mivel egy ilyen diagnózishoz el kellene fáradni az orvoshoz(immunszerológia,kapillárismikroszkópia meg ilyenek), ugyanannyi az eséllyel tévedek, mint igazam van. Most nem az igazamért harcolok, csak próbálok segíteni, ennyi az egész
2016. aug. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!