Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sárga, nagy mennyiségű emészte...

Sárga, nagy mennyiségű emésztetlen széklet naponta többször, puffadás, gyomorfájás, belek fájdalma, hátfájás, valakinek van tapasztalata?

Figyelt kérdés

Még júniusban belazasodtam, fájt a derekam és szúrt az oldalam, hasmenésem volt, de ráfogták (én meg elhittem), hogy vesemedencegyulladás. Kezeltek antibiotikumokkal. A hátfájás megmaradt, láz, CRP lement. Pár nap múlva jött fel a gyonorsav, megtükröztettem magam, enyhe reflux, gyomornyálkahártya gyulladással. Kaptam savlekötőt. Pár nap múlva jött a nagymennyiségű, sárga emésztetlen széklet. A tenyésztésből Clostridium Difficilet állapítottak meg, arra újabb antibiotikum következett. A tübezek semmit nem változtak, de 2x történt tenyésztés és ninvs már baktérium.

Történt teljes vérkép, ultrahsngok sorozata, röntgen, keményítő-, laktózterhelés, glutén vérvétel, psjzsmirigy hormonok és mind-mind negatív.

El vagyok keseredve, mert a kivizsgálások olyan lassan mennek (pedig magánorvoshoz mentem), én meg egyre rosszabbul vagyok. Fáj, puffadok és rettenetesen idegesít ez a fura széklet. Valakinek esetleg volt hasonló vagy ismerősének hasonló tünetei, hogy mi a csuda lehet ez?


2016. aug. 14. 12:01
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, és 2 hónap alatt 7 kg-ot fogytam, ami akár streesztől és étvágytalanságtól is lehet meg a gyakori wc-re járástól.
2016. aug. 14. 12:08
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

fogd magad diétára és nézd meg mi okozza a tüneteket

1-1 hét amíg limitálod, mit eszel


pl 0 tejtermék hét

0 gabonafélék hét

0 tojás hét

emellett

semmi készétel, csak friss alapanyagokból kaja, amit te csinálsz és tudod mi van benne


folyadéknak csak víz



tünetek alapján én a gabonafélék és glutén kiiktatásával kezdeném


majd írd meg mi a végeredmény

2016. aug. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

ja, még annyi, nem vagyok orvos, vagyis bármit csinálsz, beszéld meg az orvosoddal


emellett a gluténérzékenységet állítólag tükrözéssel lehet csak megállapítani vérvétellel nem, ezt egy gasztroenterológus feleségétől hallottam

2016. aug. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, ezt nem írtam, 2 hónapja barnarizsen, kölesen, zöldségeken élek, kukoricalisztből élesztőmentesen, tejmentesen sütök pogácsát, kenyeret. Teljes tejmentesség, hús és gluténmentesség.

Igazad van, a gluténra gyanakodtam én is, de nem tudom, hogy egy ilyen diéta mennyi idő alatt hoz helyre.

Illetve most vettem ma észre, hogy a probiotikum, amit eszem laktózt tartalmaz. Úgyhogy holnap azt is lecserélem.

2016. aug. 14. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!