Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek gyogyszerfuggo...

Szerintetek gyogyszerfuggo vagyok?

Figyelt kérdés
Pár honapja halt meg a nagymamam(akit annyira szerettem mint anyukamat) es azota heti talan 3x max 4x beveszek neha valamit(egyszeruen nembirom nelkule,valahogy mindig ugyerzem h csak sirni tudnek, es mar sose leszek boldog) es sokkal jobb a gyogyszerekkel. Altalaban rivotrilt es rudoltelt szedek be.szerintetek ez mar gyogyszerfuggoseg?

2016. aug. 16. 01:10
 1/4 anonim ***** válasza:
a klonazepam eros fuggoseget okoz...azaz arivotril hatoanyaga...benzodiazepin tipusu cucc ... egyik se éri meg...megértjük az okát.....de akkor is gondolkozz jozanul és ne drogozz mégha legális is....egyiket se szedd amig szabadulni tudsz töle...ha mar sokat szedsz nehezebb...hagyd abba...talalj baratnot vagy valami...szeretet...inkább mint a drog...
2016. aug. 16. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát ha már pár hónapja így megy az semmiképpen nem jó. Hosszútávon legalábbis mindkét gyógyszer függőséget okozhat, és az írásod alapján te is érzed, hogy nehezen bírod nélküle.

(Az én az anyukám pl. rendszerint Frontinnal aludt el - ugyanaz a gyógyszercsalád - mikor az én nagymamám meghalt, és elég nehezen szokott le róla.)


Arra figyelj, hogy ha elég erősnek érzed magad, hogy elhagyd a gyógyszert, akkor kis lépésben csökkentsd az adagot, ne egyik napról a másikra.

Illetve próbálj meg ne csak a gyógyszerre támaszkodni, fontos, hogy érezd, hogy a szeretteid támogatnak a nehéz időkben is.


Egyébként részvétem a nagymamád miatt.

2016. aug. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy idoben en xanaxot szedtem be, aztan mikor beszedtem, a panik tort ram, hogy majd fuggove tesz, es keptelen leszek megoldani a problemaimat gyogyszer nelkul. Szoval kivagtam az egesz dobozt a kukaba! Teny, hogy kemeny menet volt, lefogytam 48 kilora, es meg akartam halni. Nem voltam gyogyszerfuggo, csak szembe kellett neznem a gondjaimmal, es az nem volt egyszeru. De az a gyasz, az a sok szenvedes megerositett!

En hetvegen szedtem be foleg, mikor tul sok szabadidom volt gondolkodni, es foleg ha mar ott tartottam, hogy kiugrom az ablakon, annyira fajt a szerelmem elvesztese.

Szerintem a 3-4db hetente meg nem fuggoseg! Akkor vagy fuggo, ha anelkul letezni sem tudsz. De ha a problemaid elol mindig a gyogyszerekbe menekulsz, akkor sosem tudod oket megoldani! Nyilvan igy egyszeru, de nem ez az elet rendje. Szoval dobd ki oket a francba!

2016. aug. 16. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, es megprobalom megfogadni/betartani oket.
2016. aug. 16. 13:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!