Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet hogy aranyerem van,...

Lehet hogy aranyerem van, mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Nemrég éreztem hogy az ánuszomon belül van több kis fura csomó, és inkább kemény mint puha. Nem tudtam rendesen megvizsgálni, mert nagyon megijedtem. Régebben is éreztem hasonlót, de sokkal beljebb, szinte alig, így nem foglalkoztam vele, de most rendesen meglepődtem, hogy kintebb jött. Szokott viszeketni és fájni is ott, viszont csak belső, és azt hallottam az még nem viszket. Tudom, orvoshoz kellene fordulnom, de 16 éves vagyok, anyámmal sem merem közölni, és ha orvoshoz kellene mennem, hogy oda nyúljon, akkor én fél évig reszketni fogok. Valakinek van ezzel tapasztalata?

2016. aug. 17. 00:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen én elmentem sebészetre, megvizsgált és kenőcsöt írt fel, te is tedd ezt mielőbb, nem kell félni a vizsgálattól, nem fáj és megnyugszol. Lehet belső aranyered van, az szokott viszketni és egyre rosszabb lesz, ha nem kezelik.
2016. aug. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Belül? Benyúlkálsz? Menj el körzetishez, ő elküld proktologushoz, ne sebészetre menj. Megvizsgálnak, kicsit ciki, de nem fáj. Gyógyszer, kup, kenőcs. Netalán egyből műteni akarnak, ne enged, mond, hogy megbeszéled anyuddal és vissza mész vele. Így időt nyersz gondolkodni.

Vérzik? Van vér a székleten? Mindenképpen érdemes kivizsgáltatni, hogy kizard a rákot.

Keress rá dr. Bánfalvi blogjára...

2016. aug. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Belső aranyér esetén nem szokás műteni. Igen, előbb blogokat olvastam, aztán írtam ide ki, de csak a legrosszabb stádiumban műtenek, ne ijesztgess ezzel, ha kérhetlek.

Egyes, te milyen kenőcsöt használtál? Anyámnak lehet elmondom, csak ő is orvoshoz küldene majd, és azt meg nem akarom. Kezelem magamnak, aztán ha rossuabb lesz valamivel, egyből elmegyek, nem akarok magamnak rosszat.

2016. aug. 17. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!