Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez melanóma lehet?

Ez melanóma lehet?

Figyelt kérdés

Bocsi a rossz minőségért, most csak így tudtam fényképezni:


[link]


A talpamon van, a valóságban közepesen sötét barna. Sajnos nem tudom közelebbről megnézni, de fénykép alapján úgy látom, mintha két összenőtt részből állna, úgy fél centi nagyságú. Nem emlékszem, hogy ott lett volna egyáltalán anyajegy, bár bevallom, nem sűrűn szoktam a talpamat nézegetni.

Mindenképpen elmegyek vele bőrgyógyászhoz, de mostanában semmi időm rá... szerintetek érdemes sietni vele?


2016. aug. 20. 23:39
 1/6 anonim válasza:
A talpon megjelenő anyejegyek elég gyakran utalnak melanómára. Ha teheted még ma menj el bőrgyógyászhoz, hogy dermatoszkóppal megvizsgálhasson.
2016. aug. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Elmentem ma az SZTK-ba, de közölték, hogy a bőrgyógyászat "átköltözött", a másikba meg már nem értem el, így sajnos holnapra marad a dolog.

Tartok tőle, hogy valóban az lesz :(

Fürdés közben felpuhult a sarkamon a száraz bőr, és jobban látszott. Nem egyenletesek a szélei, hanem mintha ecsettel festették volna oda, az a kis hosszabbik fele meg egyértelműen az első foltból költözött át.

Pár napja fáj a nyakam a nyirokcsomóknál, már csak abban reménykedem, hogy nem terjedt át valahová máshová.

2016. aug. 22. 20:32
 3/6 A kérdező kommentje:
Apukám is rákban halt meg, valahogy mindig éreztem, hogy én sem fogom megúszni :(
2016. aug. 22. 20:33
 4/6 anonim válasza:
Nyugi. A talpon nől, terjed a daganat a leglassabban, nem ad olyan gyorsan áttétet. Hová való vagy? Lehet tudok ajánlani jó orvost. Ha gondolod írj privátot, ha itt nem akarod kiírni. És ne pánikolj, ha időben elkapják a betegséget, akkor akár 90% a gyógyulás. Fel a fejjel!
2016. aug. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Budapesti vagyok.
2016. aug. 22. 23:14
 6/6 anonim válasza:
szia. Hogy vagy?
2016. szept. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!