Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 139/89 -es vérnyomással...

Böbi2000 kérdése:

139/89 -es vérnyomással lehet-e c+e kategóriás jogosítványom illetve adnak-e rá valami gyógyszert?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és ennyi a vérnyomásom.

2016. aug. 25. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem igen, lehet. Úgyis a háziorvosod kell, hogy kiadja a 2-es csoportú orvosi alkalmasságit, amivel utána megszerezheted minimum a PÁV III igazolást (mindkettő kell a kamionozáshoz, de gondolom ezt tudod)

A háziorvos megmondja, ez hogy kizáró ok vagy nem, illetve az gyógyszert ha úgy látja. Nekem általában normális a vérnyomásom, de ez még nem az extrém magas kategória, szerintem

De kamionozáshoz ha jól tudom legalább 21 éves legyél.

2016. aug. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönem de az új szabály szerint 18 év a c+e :)
2016. aug. 25. 11:08
 3/5 anonim ***** válasza:

akkor megint okosabb lettem :)

Az is változott, hogy legalább 2 évig kell lennie c jogsidnak az e megszerzéséhez? (régen így volt) most már lehet egyszerre csinálni?

Azért ezeknek a közlekedésfelügyeletnél kérdezz utána mielőtt belevágsz, mert nem kis pénz mindet megszerezni (ADR stb), hogy könnyebben kapj vele munkát.

2016. aug. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hol lett mérve ez a vérnyomás?

Az orvosnál? Még ez normálnak számít egyébként

2016. aug. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normál, persze lehetne valamivel alacsonyabb is. Ezzel semmi gond nem lesz.


Én 15 éve kamionos vagyok, nekem volt már 215 is a vérnyomásom - de már évek óta gyógyszert szedek rá.

2016. aug. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!