Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valaki akinek trombózisa...

Valaki akinek trombózisa volt, tudna válaszolni?

Figyelt kérdés

Tegnap semmi bajom nem volt reggel, aztán amikor elkezdtem sétálni éreztem, hogy fáj nagyon a lábfejem és a vádlim. A lábfejem máskor is érzèkenyebb volt az átlagnál, valószìnű egy règi húzódás miatt.

Viszont most séta után (nem pihentettem tegnap, sokat sètáltam) bedagast a lábfejem és fáj a vadlim is már. :/ nem lila, jobb oldalon fáj, nyomásra is érzèkeny. Utánaolvastam a trombózis tüneteinek, "csak" egy kis túlsúly és a dohányzás a rizikófaktor. 28 éves vagyok.

Ma vettem a patikában fekete nadálytő krémet ès jégzselét, azzal borogatom, viszonylag lement a duzzanat de ha sokat állok vagy sétálok (nem tudok egèsz nap dögleni), akkor visszadagad.

Beszèltem orvossal azt mondta ha nem hátul fáj a combhajlatban ès nem lilul akkkr nem valószínű a trombózis, de voltam olyan marha, hogy utánaolvastam a tüneteknek ès komolyan kezdem érezni magamon.

Valakinek akinek már volt ilyen, el tudná mondani, hogy pontosan mik ennek a tünetei?

Nyomásra is fáj a lábfejem meg a vádlim, de csak olyan mintha a szalag vagy az izom fájna. Nem vizesedve van, ha megnyomom nem marad nyoma.



2016. szept. 10. 19:05
 1/2 Ané Ildikó ***** válasza:
A kékes-lilás elszíneződés,a nagy fokú duzzanat és fájdalom (főleg járás közben) a trombózis tipikus tünetei,de láttam már olyan trombózist ami nem járt ilyen látványos tünetekkel,illetve lehet,hogy csak egy felületes véna gyulladt be,záródott el. Ha csak felületes vénáról van szó,akkor nincs nagy baj.Pihentesd,kend be Liotonnal. Ennél többet látatlanban nem lehet mondani,de ha elmész ügyeletre,ott megvizsgálnak és ha szükséges vér vagy/és UH vizsgálatot csinálnak a biztonság kedvéért.
2016. szept. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2016. szept. 11. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!