Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Colitis ulcerosa-s vagyok!...

Colitis ulcerosa-s vagyok! Tudtok erre valami természetes gyógymódot?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 13 éves lány vagyok és colitis ulcerosa-s. A betegséget kb. 4 éve diagnosztizálták nálam. 2 tükrözésem is volt már. Eddig a betegségem kordában tartható volt gyógyszerekkel, de ez mára már megváltozott. Kb. 6 hónapja folyamatosan véres a székletem, és ez semmilyen gyógyszer hatására nem múlik. Tudtok erre valami természetes megoldást, amellyel legalább egy kicsit is tudok csökkenteni a vér mennyiségén? Már nagyon kétségbe vagyunk esve, és rossz érzés, hogy semmit nem tud csinálni se az orvosom, sem én... Első sorban colisis ulcerosa-s betegek vállaszait várom, vagy valaki olyanét, aki ért ehhez. A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!

2016. szept. 17. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!A gyógynövényeket próbáltad már? Van egy angol orvosi könyvem, amiben két beteg megosztja a tapasztalatát.Ha esetleg érdekel, akkor szívesen beszkennelem és elküldöm emailben.Itt sajnos nem menne át. Jobbulást!
2016. szept. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Nem nagyon tudok sajnos tanácsot adni én 10 éve vagyok colitises és most 12 voltam mikor kiderült. több tükrőzésem volt már és 4 évig volt hogy panasz mentesen éltem majd előjött gyógyszert sem kellett szedtem sokáig.. gyakran befolyásolja nálam a stressz pl. de van mikor csak kúra szerűen iszok pásztortáska gyógyteát az kicsit segít mert vérzés csillapító is de nem hat annyira mint a gyulladás csökkentő pl de amikor nyugalmi időszakban vagy ihatod pár hétig szerintem majd abba kell hagyni pár hétre és megint lehet. nekem most ez vált be a gyulladás csökkentő mellé
2016. okt. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 jeverezi ***** válasza:
A colitis ulcerisa azaz fekélyes vastagbélgyulladás szerintem idegi alapon jelenik meg leggyakrabban. Tehát nagyfokú idegesség súlyosbítja és előhozhatja a tüneteket. Ha lelkileg rendbe kerülsz akkor akár meg is gyógyulhatsz ebből a betegségből de a tünetek minimálisra csökkenthetők. Menj el pszichológushoz és mellette szedjed az orvosod által előírt gyógyszereket így együtt nagyobb valószínűséggel tünetmentes leszel. Jó egészsléet kívánok! :)
2017. júl. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha valaki kíváncsi rá, akkor sikerült kiharcolnom a tünetmentes időszakot.
2017. júl. 9. 21:20
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Gratulálok!Maradjon is így!
2017. júl. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez remek! Hogyan? Mert nekem gyógyszer nélkül javult az állapotom, de nem még nem vagyok teljesen tünetmentes, csak 3 év alatt elmúltak a fájdalmak, vér, csökkent a nyálkásság és a legfrissebb vizsgálat is kimutatta, hogy 40 cm-ről gyakorlatilag az utolsó 8 cm-re húzódott vissza a gyulladás.

Amiket csináltam a gyógyszerezés helyett: ételintolerancia vizsgálat (food detective) és kritikus élelmiszerek elhagyása, probiotikum szedése (Lactobifid - mert ez a legtöbb kifejezetten Colitisre javasolt probiotikumot tartalmazza), illetve sok önismereti munka, családállítás, ilyenek.

Megjegyzem, amikor 3 éve diagnosztizálták ezt nálam, a doki csak vonogatta a vállát, hogy hát ők nem tudják mitől van ez, biztos pszichoszomatikus, "ne idegeskedjek annyit". Értetlenül néztem rá, mert kiegyensúlyozottnak éreztem magam, optimista voltam és őszintén vidám. Namost ez azóta nem igazán van már így, sokszor vagyok ideges, félelmeim vannak, sokat bosszankodok és veszekszem is emberekkel, miközben a fizikai állapotom meg javult...!

Szóval szerintem ezt az idegeskedés=bélgyulladás dolgot el kellene felejteni, mint ahogy azt is, hogy ez gyógyíthatatlan vagy csak a gyógyszerezés az egyedüli út. Neked végül mi jött be? Mert egyébként az, hogy 9 évesen jelent meg a betegség Nálad, inkább arra utal, hogy a pszichés háttér a szüleidnél/családodban lenne keresendő.

2017. júl. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!