Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A reflux nak van természetes...

A reflux nak van természetes gyógymódja is?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 3. 21:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%
Igen, keveset kell enni.
2016. ápr. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
1: És ezt miből gondolod, hogy ez elég? Van, hogy felkelés után 8-10 órán át sem eszem, mert nem vagyok még éhes, mégis végigöklendezem a napot, fogat se tudok mosni tőle rendesen.
2016. ápr. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

magas párna- majdnem ülő póz alvásnál, fűszeres ételek és csoki kerülése..

de azért kellene savcsökkentő (protonpumpagátló) is

2016. ápr. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Azért az orvosi módszer nem árthat...

refluxból lehet akár gyomorrák is!

2016. ápr. 4. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Zotyka70 válasza:
100%
Én több kevesebb sikert értem el azzal, hogy áttértemlúgos víz fogyasztására. Persze ha nagyon sok édességet(csoki,sütemények stb) fogyasztok, akkor előjön, de harmadára tudtam csökkenteni a savlakötő szedését.
2016. ápr. 4. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Csomorkány ***** válasza:
1-2 pohár víz? Szóval hígitani a savakat odalent? Nálam beválik, de értem, hogy te rondább tüneteketírtál le. Viszont ez csak annyit jelent, hogy beszélj diétás orvossal, aki megmondja Neked, hogy még mit csinálj. Biztos, hogy a tünetek nagyon jelentősen enyhíthetőek.
2016. ápr. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 luciferko ***** válasza:
46%

Reflux! Sokan azt hiszik, hogy a GYOMORSAVTÓL van. Csupán KÖZE VAN A GYOMORSAVNAK ahhoz, hogy a gyomor beeresztő "kapuja" záródási hiányreflexel rendelkezik.


MITŐL ZÁRÓDIK JÓL a gyomorszáj??? A SAVAS GYOMOR TARTALOMTÓL!!! A lúgos közeg LELAZÍTJA a gyomorszájat!


Étkezésünkre a gyomor úgy reagál, hogy az elfogyasztott ételféleségtől és a mennyiségétől függően termeli a sejtjei által megkívánt savat. Abban az esetben, ha


SOKAT ESZÜNK EGYSZERRE, vagy


NEM MEGFELELŐ ÖSSETÉTELÜT,


a sav nem képes megemészteni tökéletesen az ÖSSZESET!! Ha ez a visszamaradt mennyiség nem tud tovább haladni a patkóbélbe, a gyomor belterében LÚGOS lesz az állapot. Mivel a gyomorszáj TÖKÉLETES zárását a SAVAS állapot biztosítja, ennek elmúlása során "lelazul", azaz a gyomor tartalom gázosodásának hatására "visszaenged". Az így visszaáramló savas mssza okozza a nyelőcső alsó szakaszának KIMARÓDÁSÁT és ez a veszályes eredmény.


Javaslatom:

Legalább egy hétig állj be ÁLLANDÓ ÉTKEZÉSI IDŐRE a napjaid folyamán. (mindíg ugyanakkor!)

Minden étkezés előtt FÉL ÓRÁVAL IGYÁL MEG EGY POHÁR ""TISZTA"" VIZET!

Étkezés közben ne igyál folyadékot!! KEVESET étkezzél!!

Csak az étkezés után FÉL ÓRÁVAL IGYÁL FOLYADÉKOT

Ennek a lényege, hogy az emésztéshez szükséges sav mennyiséget és minőséget a szervezeted biztosítja gyomrodnak. TE NE HÍGITSD EZT FEL SEMMIVEL !!! Engedd meg hogy a sav elvégezze a dolgát, mert nem az a baj, hogy sok a savad, hanem annak a munkáját valamiért nem tudja TÖKÉLETESEN elvégezni. Hozzá járulhat a problémához a STRESSZ is, de olyankor ha teheted ne étkezz nehezeket.

Üdvözlettel: eredményes jobbulást!

2016. ápr. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat .

Utolsó te teapasztalatból mondod ?

2016. ápr. 4. 18:40
 9/18 luciferko ***** válasza:
35%

Kérdező!

Már 12 éve a "keleti medicinával" foglalkozom. TANULOM, és TUDOM! Ez az ismeret ami hiányzik a 7 milliárd emberből kb. 99% -nál. Mimdnyájan elfogadjuk, hogy MŰKÖDÜNK de hogy ez miként történik senkit nem érdekel.

Amit kérdezel, hogy jómagam gyakorolom-e a leírtakat:


IGEN!


Mivel a saját SEJTJEIM (100 milliárdnál több, de neked is, mint minden embernek) önmaguk tudják mit kell tenniük! A szíved dobog, és ezt nélküled teszi! Mi adja a "tudást" számára? A teremtő által bele ültetett DNS (dezoxiribonuklein sav).

A használatomhoz még annyi, hogy minden reggel egy pohár TISZTA VIZET iszom éhgyomorra, és 1/4 óráig semmi mást nem juttatok a gyomromba, tüdőmbe (cigaretta füst)

Kérdéseddel kapcsolatban még annyit javasolnék, hogy "hozzáértőbb"javaslatot találsz a Googl-n Dr Hummel 2011.szept.28-án közreadott 3 oldalas szakmai levelében a REFLUX-ról.

SZIA!

2016. ápr. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

Nekem csak éjszaka volt ilyen problémám.

Ami megoldotta:

- glutént nem enni

- szénsavasat nem inni, pláne este.

2016. ápr. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!