Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Depresszióba az alábbiak...

Depresszióba az alábbiak közül mi sérül meg? Valaki aki ért hozzá, elmagyarázná?

Figyelt kérdés
Szóval, az oké, hogy szorongás és lehangoltság stb. alaul ki, de ez azért van, mert a Szerotonin receptorok aktivitása annyira legyengül, hogy a szerotonin szint ezáltal lecsökken? Vagy a receptor nem jut elég szerotoninhoz? Esetleg teljesen más?
2016. szept. 29. 16:22
 1/5 acelsziv ***** válasza:
Lelki okai vannak. A body itt kevés szerepet játszik.
2016. szept. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Klinikai depresszióra vagyok kíváncsi, nyilván a lelki dolgok csinálják azokat a tüneteket.
2016. szept. 29. 16:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia kérdező,bonyolult ez nagyon,én 20 éve szenvedek tőle,hol jobban hol kevésbé.Nem tudják pontosan a kérdésedre a választ a kutatók,orvosok sem.Azért nincsen univerzális,mindenkinél használó gyógyszer sem.Általában az igaz,hogy a csökkent szerotoninszint szorongást,depressziót okoz,és az ezt emelő szerek(kokain,MDMA,antidepresszánsok) jól oldják ezeket az érzéseket.A jól eltalált antidepresszáns nagyon hatásos,de nem mindenki reagál egyformán ezekre,és ráadásul az eleje az általában nehéz,sok mellékhatás lehet.Van hozott,szerzett depresszió,ugye a családi halmozódás az hozott,a trauma,élethelyzet okozta az meg a szerzett,van hogy keveredik a kettő,szóval nem egyszerű.
2016. szept. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még egyszer hármas vagyok.Nem biztos ám a lelki eredet sem.Az endogén(belső) depresszió,ami nekem is van,hozott.A tünetek is (rosszullétek,fáradtság,rosszkedv,álmatlanság) erre utal,mikor mindenem megvan akkor is beteg vagyok,és gyógyszerre nagyot javul mindig,tehát ez a szerotonerg-noradrenerg rendszer "gyári" hibája,hasonló betegség,mint egy akármilyen szervi betegség.
2016. szept. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem is endogén sajnos. Oka nincs a rossz kedvemnek, lassan másfél éve. Teljesen befordultam.
2016. okt. 1. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!