Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen vírus lappang mostanság?

Milyen vírus lappang mostanság?

Figyelt kérdés

Mindenkitől hallom, hogy mennyire rosszul van, fáj a feje egy csomó osztálytársamnak, nagyon sokan hiányoznak a suliból. :( Volt olyan barátnőm akit nagyon rázott a hideg, megfázott, a másiknak pedig hányingere volt fájt a feje.

Ma este nekem is már órák óta fáj a gyomrom, fura hangokat ad ki, a fejem is fáj. Elkaptam én is valakitől? Ez valami átmeneti őszi vírus?



2016. szept. 30. 00:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerinted több féle betegség is terjed mostanság, de a lappangás szót arra használjuk, amikor megfertőződöl, de még nem mutatsz tüneteket. Ez, hogy átmeneti őszi vírus csak egy közhely, valami, amit az emberek mondanak. Ősz van, igen? És ilyenkor szokatlan a betegség? Szerintem annyira nem. Nyilvánvalóan orvosilag ilyen kifejezés, hogy őszi átmeneti vírus nincs... Valószínűleg megfázás és influenzavírus valamelyik fajtája terjed + valami bakteriális fertőzés. Hogy pontosan milyen, azt esetleg tőlem okosabb megmondja.
2016. szept. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
* 1. szó: szerintem
2016. szept. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Többféle is kering, beszéltek is róla rádióban, TV-ben, ilyenkor az iskolakezdés után sokszor megugrik a vírusos betegségek száma. Van most hűléses és hányásos-hasmenéses is.
2016. szept. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A mi iskolánkban felsőlégúti betegségek terjengenek, meg az osztályunkban egy hasmenéses vírus is megjelent.

Én is megfáztam aztán az arcüregemre ment, de velem ez elő szokott fordulni télen meg tavasszal, amikor reggel borzalmasan hideg, délután meg jó idő van, ilyen szeszélyes időjárásnál nem ritka a megfázás.

Szerintem nálatok valami influenza szerűség terjedhet egyrészt, de ahogy elnézem itt nem csak egy vírusról van szó.

Szedd a vitamimokat és próbáld elkerülni hogy elkapd, mást nem nagyon tehetsz még csak próbáld megelőzni:D

2016. okt. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!