Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vannak kisegereink amiket...

Vannak kisegereink amiket pici inekcios tűvel etetunk. Etetes utan megszurtam magam. Egybol betadinoztam es fertotlenitettem! Nem fogok vermergezest kapni?

Figyelt kérdés

2016. okt. 2. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Hívjál mentőt azonnal! Csoda, hogy élve le tudtál írni egy ilyen hosszú kérdést!


(Aztán feküdj be a pszichiátriára a paranoiáddal meg a hipochondiráddal, remélem, kikezelik.)

2016. okt. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem is olyan buta kérdés! Egy szúrt sebtől is lehet vérmérgezést vagy tetaniát kapni. De ez az egerekről független. Tetanusz injekció nem ártana,mert a tetanusz épp az ilyen levegőtől elzárt sebekben "szeret" a legjobban megbújni. A vérmérgezésre pedig te is oda tudsz figyelni,ha begyullad a seb és elkezd a nyirok-, véráram útján piros csíkkal terjedni,akkor azonnal antibiotikum kell.
2016. okt. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A vérmérgezés nem az, hogy begyullad egy nyirokér. A tetanusznak ehhez semmi köze. A vérmérgezés az, hogy felhalmozódnak a toxinok a véren. A piros csík óvodai urban legend, hogy a hülye gyerek odamenjen az óvónénihez a homokozóból a plezúros térdével fertőtlenítésre, ne játsszon tovább...

A vérmérgezés jele a 40 fokos láz, és a végtagok, szövetek elhalása. Lehet egy fecskendős szúrással vasárnap az ügyeletre loholni, de ha kiröhögnek, ne csodálkozz. Ha az egered nem döglött, minimáis sanszod sincs rá, hogy elkapj tőle egy ilyen szövetelhalásos fertőzést.

2016. okt. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
No. A sepsis valóban az egész szervezetet érintő betegség,de kiinduló pontja lehet a bőrün lévő sérülés,ahonnan a bejutó kórokozók toxinja a vér- és nyirokárammal terjedve fertőzi meg az egész szervezetet.Ilyenkor az első tünetek között van a piros csík.
2016. okt. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt meg senki nem mondta,hogy most rohanjon ügyeletre.
2016. okt. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Valaki veletlenul aki nem kotekedni jon...nem vagyok orvos nem tudom hogy mitol lehet vermergezest kapni es mitol nem...-.-
2016. okt. 3. 07:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező évekig dolgoztam sebészeten. Amit leírtam igaz. Arről nem tehetek,hogy volt aki belekötött.
2016. okt. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jó, ezzel az erővel egy szálkától is kaphat vérmérgezést, vagy attól, ha megvágja két mm-en az ujját. Bármitől - végül is. Sőt seb sem kell hozzá, elég ha elszaporodnak a vérében a kórokozók valamilyen belső gyulladás miatt. De paráztatni szerintem fölösleges.
2016. okt. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen,akár attól is. Nem az a lényeg,hogy mekkora a sebzés,hanem az,hogy azon a hámhiányos területen a kórokozók be tudnak jutni a keringésbe.
2016. okt. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!