Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valaki otthon van köszvény...

Valaki otthon van köszvény témában?

Figyelt kérdés
Köszvényes vagyok. Ami azért gáz,mert 12-13 éves lehettem mikor kiderült. A krémek amiket felír az orvos nem hatnak. De félek a szteroidos injekciónak a hosszútávú (csontritkulás stb.) hatásaitól. Nem eszem magas purintartalmú ételeket. Nem tudom mit kéne tennem,hogy ez ne legyen ilyen rossz. Nem igazán próbáltam eddig a természet adta lehetőségeket de ha valakinek van valami tippje,ami bevált szívesen fogadom.

2016. okt. 3. 01:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Rohamban nekem a Colchicum dispert segített, megelőzésre a Milurit bevált, már csak 1x10mg-ot szedek naponta, és évek óta nem volt rohamom.
2016. okt. 3. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Úgy van,ahogy az első válaszoló írta. A köszvény "gyógyszer" nem a szteroid injekció,hanem a Milurit,ami csökkenti a vérben a húgysav szintjét. Csodálom,hogy eddig nem kaptál ilyet. Az emelkedett húgysavszint fokozza az erek szűkületét és a magas koleszterinszint mellett elősegíti a szívinfarktus, STROKE kialakulását.
2016. okt. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A testtömeged normális? Csak azért kérdezem, mert nekem a komoly fogyástól vagy 40 százalékkal csökkent a húgysavszintem és ezzel köszvényrohamok is eltűntek.


Egyébként amikor még voltak, néhány után már a kisebb lábujjfájdalomból elég korán észrevettem, mikor jött a roham és ha azonnal elkezdtem erős nemszteroid gyulladáscsökkentőt szedni (Apranaxot, abból volt otthon egy csomó, de szerintem a többi is jó lehet, kivéve az Aspirint), akkor elviselhetőbb volt és rövidebb ideig tartott.

2016. okt. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!