Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Köszvény alkohol?

Köszvény alkohol?

Figyelt kérdés
Most derült ki hogy köszvényes vagyok és most volt az első roham is már kezd elmúlni. A kérdés az lenne hogy milyen alkoholt lehet fogyasztani? mert sehol nincs eggyértelmű válasz.

2016. aug. 20. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Leginkább semmilyet szerintem. Esetleg némi bor maradhat.
2016. aug. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tökmindegy milyen alkoholos italt iszol...a hatóanyag az alkohol....a többi(ha házi,és nem egy kevert cucc ami nem igazi ital csak az ize olyan) egészéges anyag,pl borba antioxidánsok és flavouridok...milyen alkoholt? etil alkoholt,mer alkohol 2féle van...(másik a metil)orvostól ha megkérdeznéd , hogy ihatsz-e alkoholt ilyenkor?nem minden gyk felhasznalo orvos...de azthiszem valamelyik angol királynő a köszvényét pálinkával gyogyitatta(fogalmam sincs hogyan,talán rákente?)
2016. aug. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok orvos, de azt gondolom, hogy az alkoholfogyasztás csak ront a helyzeten.


A rendszeres mozgás, a sok folyadék fogyasztása és az esetleges súlytöbblet leadása szintén előnyös lehet.


[link]

2016. aug. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A köszvényt vesefunkció zavara okozza. Mivel az alkohol terheli a veséket, jobb minél kevesebbet fogyasztani. A tömény a töménysége, a sör a purintartalma miatt ellenjavallott, úgyhogy marad a bor.


#2: "pl borba antioxidánsok és flavouridok..." - mármint flavonoidok...

"milyen alkoholt? etil alkoholt,mer alkohol 2féle van...(másik a metil)" - az alkoholok egy nagy vegyületcsalád, rengetegféle van. (A szeszesitalok mind etanolt tartalmaznak.)

2016. aug. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!