Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért remeg a kezem? Gyógyitható?

Miért remeg a kezem? Gyógyitható?

Figyelt kérdés

Már egész pici korom óta jelen van ez a tünet.Mikor ovis voltam elvittek pszihológushoz de nem oldotta meg a problémát.Anyu mesélte hogy neki is remegett a keze egy ideig de 14-15 eves korában elmúlt és ez agaszt engem...

17/F vagyok és a következőket tapasztaltam: szinte egésznap valami szinten remeg a kezem viszont fokozódik ha tudom hogy valamit precizen kellene csinálni vagy ha szimplán tudom hogy most nem remeghet... pl.előadásnal vagy valami dolog javításánál...

Sőt már azt veszem észre hogy nem csak a kezem hanem a fejem is ráng...

Ha iszok alkoholt akkor szinte teljessen elmúlik ezért gondolom hogy ez pszihés eredetű lehet.

Segítsetek! Hogy lehetne ezt kezelni? Esetleg van valaki aki hasonló cipőben jár?



2016. okt. 3. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálam is sokáig volt ilyen probléma még idősebb koromban is. Sőt,ha egy új helyzetbe kerülök,ahol "teljesíteni" kell még most is előfordul néha,de egyre ritkábban. Megtanultam,hogy ilyenkor be kell venni a "leszarom tablettát" és nem gondolok arra,hogy figyelnek. Nehéz,de megoldható. De igazság szerint vannak emberek,akik ilyenek és soha nem lesznek teljesen alkalmasak arra,hogy pl. emberek előtt beszéljenek.
2016. okt. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm vàlaszod.

Igyekszek megfogadni a tanácsod hátha nállam is beválik majd.. :)

Ettől független várom még az ötleteket hogy hogy lehetne ezt a remegést mérsékelni..

2016. okt. 3. 12:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak remegéses gondjaim, de más típusúak, viszont ezek kapcsán pár hónapja olvasgattam a témában. Neked is érdemes volna rákeresni, több különféle remegés is van, a legtöbb teljesen ártalmatlan, csak ugye kellemetlen lehet a mindennapi életben. Sokat segíthet, ha minél inkább próbálsz nem figyelni erre. Sajnos nem emlékszem, de valamelyik remegés típusnál (talán esszenciális tremor) olvastam olyat, hogy az alkohol csökkenti a tüneteket, és vannak olyan gyógyszerek is, amelyek hasonlóan hatnak adott remegés típusban. Esetleg érdemes lenne tájékozódnod ebben azt irányban, és keresni egy jó neurológust, aki segít. Létezik elvileg egy tremorometria nevű vizsgálat, amire neurológus adhat beutalót (azért írom, hogy "elvileg", mert én bár beutalót kaptam, időpontot viszont nem sikerült, szóval...).
2016. okt. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm a válaszod.

Olvasgattam már én is utána csak az a baj hogy az összes tipusbol vannak tünetek amik igazak rám és nem tudom így eldönteni igazából.. Na hát enyhénszólva kellemetlenek...főlleg mikor mindenki figyel és akkor még roszabb..

Hát ha a házi praktikák nem válnak be akkor mindenképp orvoshoz fogok fordulni.

2016. okt. 3. 15:20
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit szeretnék hozzáfűzni a dolgokhoz hogy nincs bajom az emberekkel.. nem félek tőlük sőt szeretek ismerkedni is szóval végképp nem értem a dolgokat.
2016. okt. 3. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!