Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tartós alkoholfogyasztásnál...

Tartós alkoholfogyasztásnál mennyi idő alatt alakulnak ki szövődmények gyomorhurut esetén?

Figyelt kérdés

Nekem egyik ismerősöm rendszeres alkoholfogyasztó, emellett sok koffeint is fogyaszt (kávé vagy tabletta formájában). Sajnos elég zűrös a családja, emellett lelki problémákkal is küzd. Viszont néhány hónapja kezdett el panaszkodni, hogy nagyon fáj a gyomra. Én említettem hogy valószínűleg hurutos a gyomra és nem ártana orvoshoz mennie. Ő erre azt felelte hogy "minek, hiszen tudja hogy mi okozza a problémát, hogy kapna egy gyomortükrözést, utána megtiltanák az alkohol és kávé fogyasztást, neki meg úgyis mindegy."

Az lenne a kérdésem, ha valakinek ilyen gyomor problémája van, de emellett tartósan alkoholt fogyaszt (ráadásul tudatosan) akkor ilyen esetben mennyi idő alatt alakulhat ki fekély vagy rák? Az ismerősöm amúgy fiú és 25 éves.


2016. okt. 4. 13:18
 1/1 anonim ***** válasza:
Azt nem lehet megmondani,hogy mennyi idő alatt,hiszen mindenkinek más a szervezete,a szervezet tűrőképessége. Vannak 70 éves erős alkoholisták is,akiknek meglepően kevés betegségük van ahhoz képest,hogy 50 éve isznak és vannak olyanok,akik már fiatal korban betegek lesznek és akár meg is halnak.
2016. okt. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!