Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Limfòma, leukémia?

Limfòma, leukémia?

Figyelt kérdés
Sziasztok!6 hete èszrevettem egy fájdalmatlan nyirokcsomò bal oldalon,a nyakamon,mèg aznap lett màsik kettő,ugyanott.Nem fàjnak.Persze rákerestem,mi lehet az oka,de csak rossz dolgokat találtam.Elkezdtem fèlni,hogy esetleg komoly baj lehet,másfèl hèt mùlva elmentem házidokihoz.Megfogdosta a csomòkat,elküldött laborba meg mellkas röntgenre.Röntgeben semmit se találtak,itt viszont belenèzett a doki a számba,aki azt mondta;szerinte mandula,mert meg van duzzadva a bal oldali,ès gennyes.Na,nagyon megörültem,a labor másnapra lett meg,8 csillaggal,ami zavart.Pl.magasabb Hgb szint;magasabb limfocita arány,Illetve vizeletben bilirubin eltèrèsek.Crp: 10,2.Anyáèk azzal nyugtattak,csak gyulladás.Az èrdekes az,hogy augusztusban hibátlan vèrkèpem volt,orvosi alkalmassàgin voltam akkor.21 èves fiù vagyok,sosem volt gondom az egèszsèggel,se alkohol,de cigi.Na,visszatèrve:Viszonylag nyjgodtabb lettem;a háziorvos adott beutalòt fül-orr gègèszetre.Egyèbkènt ez alatt eltelt 3 hèt.Az alatt talán èreztem is,hogy folyik a genny a torkomban.Jött ki mandulakő is,kettő darab.Sok fokhagymát ettem.Elmentem fül-orr gègèszetre,ott azt mondta a nő,hogy rossz a vèrkèp,nem is ide kellett volna jönni.Megnèzte a torkomat,annyi van a leleten,hogy nagyobb a bal mandula,meg hogy akut nyirokcsomò gyulladásom van.Hiába mondtam neki a mandulakövet,meg se hallotta,már adta a beutalòt nyaki uh-ra meg haematològiàra.Itt összetörtem...folyton ideges vagyok,fèlek,hogy rákom van.A hèten lesz nyaki uh,haematològia meg jövőhèten.Talán picit kisebb lett a nagyobb csomò,de abban sem vagyok biztos.De folyton piszkálom.Azòta se fáj semmim.Amit mèg tudni kell,hogy mielőtt kijött,azelőtti hèten költöztem be egy koliba,mert tanfolyamon vagyok,elèg poros hely.Ennyi nagyjábòl a dolog.A mandula is nagyobb mèg most is.

2016. okt. 4. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is nyugodj meg. Valószínűleg ki fogják venni a manduládat, de nem hinném,hogy rákos vagy.

Próbáld meg elterelni a gondolataidat, mert ha állandóan aggodalmaskodsz,negatív vagy, bevonzod a betegséget.. (Úgy értem,hogyha a lelked gyengül,akkor a tested is. A legtöbb betegség ugyanis visszavezethető lelki eredetre is. Nekem disztímiám van -enyhe depresszió- ezáltal alakult ki tachykardiám -szívritmus zavar- viszont amióta hangulatjavítót szedek, meg boldogabb vagyok, nincs panaszom a szívemmel)

Plusz amondó vagyok,hogy várd meg az eredményeket, majd azután ráérsz aggódni, ha van miért. Előre teljesen felesleges, jobb úgysem lesz.

2016. okt. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia!Èn vagyok a kèrdező!Nyaki UH-n ma voltam,van pár 8-10 milis nyirokcsomòm mindkèt oldalt,amiket tapintok,azok meg 1,5 cm körüliek,a nagy meg 12x24 mm...aggaszt.Ők is javasolták a Haematològiát.Nagyon fèlek már,ez tuti rák lesz...
2016. okt. 6. 13:52
 3/6 Varga_Mimi2000 válasza:
Szia. Nyugodj meg. Nekem volt már ilyenem, csak nem nyakban. Nem vagy egyedül aki így megijedt. Valószínűleg, mivel a mandulád eléggé ramaty állapotban van, ezért begyulladtak a nyirokcsomóid. Nekem januárban volt miatta mandulaműtétem, és egy hónapon belül el is múlt. Nem kell pánikolni. :) Azóta lett valami eredmény?
2016. okt. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szia!Voltam Hematològiàn,azt mondta,szerinte nem rák,persze nem lehet kizárni.Ìrt fel 3 szemes antibiotikumot,már elfogyott.Azòta nincs változás,de ott rendesen megvizsgált,ès mindkèt mandula nagyobb,csak a bal jobban.Vettek vèrt,csinálnak vìrusszerològiát,aztán kipostázzák a leletet,ha olyan van,akkor felhìvnak.Most itt tartok! :)
2016. okt. 15. 10:51
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a válaszokat, mandula okozza; kiderült! :) Jò egèszsèget nektek!
2016. okt. 25. 14:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Gondoltam. Látod kár idegeskedni. Jó egészséget neked is! :)
2016. okt. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!