Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Utalhat a leletem valami...

Utalhat a leletem valami komolyabbra (pl. leukémia)?

Figyelt kérdés
Vannak eltérések, pl. Neutrofil granulocita (abszolút) 2,5 épp az alsó határon van (ref. érték 2,5), %-ban pedig 46,6 (ref. érték 50), aztán eozinofil gr. pont felső határ 4 (ref ért. 4.), de meg vannak plusszal, ill. mínusszal jelölve. Aztán monocita 12,6 (ref. 8), RDW-CW 10,3 (ref. érték 12,3-15,1). Egyébként 1,5 éve az utolsó leletemen is ez a két érték tért el, de akkor még alig. Jelent ez valamit? Lehet, hogy baj van? A háziorvosom azt mondta érdekes, mert vashiánynál szokott ilyen lenni, de a vasam teljesen jó.
2016. jún. 21. 17:18
 1/5 A kérdező kommentje:
És nem tudom számít-e, de egy hete hagytam abba az antibiotikum szedését.
2016. jún. 21. 17:34
 2/5 anonim ***** válasza:

Az antibiotikum sokat nyom a latban amúgy!

Egyébként vérszegény lehetsz aminek nincs köze a vashoz feltétlen, nem csak vashiányos állapot van hanem pl B12-ből induló vérszegénység.

Amúgy érdemes később ismételni így.

2016. jún. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem pl a mono és a lymfocita is sok mégsincs semmi. Gyulladás lehet a szervezetedben még esetleg, rossz fog, pajzsmirigy gyulladás (TSH?) bármi.
2016. jún. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
leukémiánál tizszeres-százszoros eltérések vannak a normál értéktől. Előző válaszoló irta, hogy vmilyen kisebb gyulladás lehet a szervezetedben, amit a szervezeted gyógyit.
2016. jún. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Egyébként rossz fogam úgy tudom nincs, de azért majd felkeresem a fogorvost, két hete kaptam antibiotikumot arcüreggyulladás-féle miatt, az egy hete fogyott el, de már sokkal jobban vagyok.

Főleg a monocita miatt aggódtam, ott van a legnagyobb eltérés.

2016. jún. 22. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!