Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha táppénzen vagyok és 14 óra...

Ha táppénzen vagyok és 14 óra után teszek egy 10 perces sétát, az nagy baj?

Figyelt kérdés
Táppénzen vagyok, jogosan, nem kamuból. Ma jöttek meglátogatni anyuék, hát gondoltam 17:00-kor kikísérem őket a buszmegállóba. Pechemre azonban összefutottam a nagy felettesemmel. Ezért mit kaphatok? Hogyan bizonyítom, hogy valóban csak 10 perc volt? Kaphatok érte büntetést, ha rám küldi a TB-t és nem vagyok otthon?

2016. okt. 7. 17:55
 1/5 A kérdező kommentje:
Az is érdekelne, hogy ha ellenőriznek, azt mikor tehetik meg? Hétvégén is?
2016. okt. 7. 18:08
 2/5 anonim ***** válasza:
A táppénznek nem feltétele az otthonlevés.
2016. okt. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pedig a háziorvosom ajtajára is ki van írva, hogy a járóbeteg csak kettőig mehet hivatalosan közegbe, azalatt el kell intéznie a dolgát.
2016. okt. 7. 18:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Fura háziorvosod van. Én műtét után egy nappal kimászkáltam nem betegkimászkálási időben, senkinek nincs joga ott tartani, ha levegőzni akarok, saját testi-lelki egészségem érdekében. Igaz, akkor nem fertőztem (de nyilván himlősen is sétáltam, kikészülök, ha bent ülök egész nap).

Bizonyítani nem tudod, de ha egyszer orvosi igazolásod van, akkor ennek elégnek kell lennie. S ha kicsit is normális a felettesed, tudhatja, hogy menni pár métert és egészségesnek lenni az kettő.

2016. okt. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szabályosan valóban 10-től 2-ig van "kijárási idő" táppénz alatt. De ez nem a TB-t érdekli,hanem a munkahelyet. Vannak olyan munkáltatók,akik ki szoktak küldeni ellenőrizni valakit a táppénzen lévő munkavállalóhoz. Ezt egyébként csak a hosszabb ideje táppénzen lévőknél szokták csinálni. Ha délután "összeakadtál" a főnököddel és szóvá teszi,mondd azt,hogy orvosnál voltál, vagy patikában (akkorra igérték a gyógyszeredet).
2016. okt. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!