Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 8,761 TSH érték mennyire rossz?

8,761 TSH érték mennyire rossz?

Figyelt kérdés
2016. okt. 7. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Erre már általában gyógyszert adnak, de ehhez a T3, T4 értékeket és a tüneteket is figyelembe kell venni. Nem súlyos, de ez már alulműködés.
2016. okt. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Előző is megírta nem vészes emelkedés, nekem 76 volt mire kiderült, de az már bőven tünetes volt. Viszont a tiédet is kezelni kell már! Fiatal nőknek 1,5 körül kell legyen, különben akadályozhatja a teherbeesést, amúgy négyig normális. Vannak olyan vélemények ami szerint a négy magas, és inkább az is korfüggő, idős korban jónak számít, fiatalon nem. További vizsgálatok kellenek, anti TPO (autoimmun betegség kiderítésére) és ultrahang. Alulműködés kezelése napi szinten hormonpótlás, reggeli gyógyszerszedéssel. Időjárás befolyásolja, télen általában magasabb gyógyszeradag kell, nyáron kevesebb, ezért (is) folyamatos vérvételekkel ellenőrzik a hormonszinteket. Ez három-hat havonként van, eredményektől függően. Beállított gyógyszerrel van aki nem is érez tüneteket, másnál meg előfordulnak úgy is (pl. frontérzékenység)
2016. okt. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem jó,kezelni kell, különben csak romlik. A pajzsmirigy hanyatlására hívja fel a figyelmet, nem szabad megvárni amíg göbös lesz amiből rák lehet, kezeléssel megelőzhető mindez és a tünetek is. Nőknél főleg, ugyanis menzeszgondokat, haj-köröm-bőr érintettség van, meddőséget okoz, betársulhat mellé egyéb endokrin betegség. 1-2között kell legyen.

Nekem 9.6volt és kezelést kapok, azóta sokkal jobban vagyok! Reggel éhgyomorra egy szem gyógyszer vízzel 15perc múlva ehetek! :)

2016. okt. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. okt. 11. 21:11
 5/7 anonim ***** válasza:
8,761-et hol mérték? Én évek óta gyógyszert szedek rá, és minden ellenőrzésnél csak 1 tizedes pontossággal vizsgálják, de még annak a pontossága is bizonytalan, ezért a szakorvosi vizithez nem is fogadják el más eredményét. Minden alkalommal a kórházban bent az endokrinológián készítik el a vizsgálatot. Én tíz körüli értékre 100 mikrogrammos Letroxot kaptam, így lett most 2,6.
2016. okt. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Újabb labor, a T3 és T4 jó, viszont az Anti-TPO 237,1. Referencia érték:0-9. Még egy érték vizsgálata folyamatban van, addig nem tudok visszamenni az orvoshoz.
2016. okt. 23. 19:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez már nem egyszerű alul-, vagy túlműködés, hanem autoimmun eredetű szerv-specifikus pajzsmirigybetegség lehet, de ezt szakorvos fogja majd eldönteni.A Tireoglobulin és a pajzsmirigy peroxidáz enzim (TPO) mérés miatt gondolom. A TPO lehet akár ezres nagyságrendű is az ilyen betegségben, tehát a mért 237 még nem a világ.
2016. okt. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!