Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mercformin 500 szedésétől...

Mercformin 500 szedésétől mert még csak az 1000 felét szedem. Lehet sötétsárga reggeli vizelet? Aggódásra ad ez okot?

Figyelt kérdés

2016. okt. 8. 06:06
 1/10 anonim ***** válasza:
A használati utasításban a mellékhatások között leírtak alapján (májkárosodás, szemfehérje besárgulás) elképzelhető.
2016. okt. 8. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na igen,olvastam ilyet,de a mercformin xr típusnàl. A simànàl nem.Ajjaj
2016. okt. 8. 06:34
 3/10 A kérdező kommentje:
És még azt is furcsàllom, h 17 éves korom óta vannak bekómàlàsok# àjulàsok, reggeli szédülés,nem tudtàk mi bajom. Most két hete szedem ezt,és 1 hete különösen felszabadult vagyok,jobban vagyok,nem szédülök. Erre most még a sötét vizelet kêt hét alatt? Szomorú vagyok. 32 éves vagyok. Annyi gyógymód természetes nem természetes utàn végre tudom,mi a bajom,erre ilyen a gyógyszer :-( amúgy diêtàztam is meg minden
2016. okt. 8. 06:39
 4/10 anonim ***** válasza:
Minedne nap sötétebb a vizeleted? Ez a "sötétét" mit jelent, sötét sérga vagy inkább barna? Van hasmenésed a Merckformin mellett?
2016. okt. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Olyan okker sàrga,sűrű fé,nem barna és csak reggel. Hasmenés első tanítási utàn volt,azóta nincs. Semmi tünet. Most akarnàm emelni féllel,ahogy doki előírta,csak most még ez felmerült.
2016. okt. 8. 07:12
 6/10 A kérdező kommentje:
Na tablet àtírja a szavaim. Szóval:sàrga,sötétebb, de nem barna. Hasmenés az első tabletta utàn volt egész éjjel. Azóta semmi ilyen.
2016. okt. 8. 07:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért fontos ezeket tudni,mert a Merckformint súlyos máj-,ill. vesekárosodás esetén nem szokták adni,mivel ezeken keresztül bomlik le,ürül ki. Ilyenkor viszont a vizelet kifejezetten söété és barna színű. A reggeli sötétsárga vizelet inkább arra utal,hogy túl koncentrált a vizeleted,ami reggel általában mindenkinek ilyen, esetleg nem iszol elég folyadékot.vagy hasmenéssel többet veszítesz. Csinálni kell egy egyszerű vizetevizsgálatot és abból kiderül,hoyg milyen a sűrűsége és az is,hogy van-e benne bilirubin,ami epefesték és máj,illetve epebetegségre utalhat. De még egyszer mondom: akkor inkább barna a vizelet színe.
2016. okt. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszod. Szerintem is azok lehetnek inkàbb a problémàk. 10 évesyncumart is szedtem,aztelhagytam, attól se volt màjkàrosodàsom...
2016. okt. 8. 07:27
 9/10 anonim ***** válasza:
Igyál sokat. És este lefekvés előtt még igyál meg egy pohár vizet. Alapszabály,hogy a reggelt egy pohár vízzel kell kezdeni, az estét pedig egy pohár vízzel befejezni.
2016. okt. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben. És köszönöm!:-)
2016. okt. 8. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!