Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit jelent/mitől lehet a...

Mit jelent/mitől lehet a mellkasröntgenen a "fokozott hilusrajzolat"?

Figyelt kérdés

A többi érthető és hibátlan:


"Rekesz ép kontorú, szabad sinusok, transparens tüdők

Fokozott hilusrajzolat.

Cor nem nagyobb, aorta norm. "


A dokim annyit üzent csak ki, hogy szedjem a köptetőt, amit felírt előre.


A hilus a tüdőkapu tudtommal. ( ? hörgők? )



#hilusrajzolat
2016. okt. 8. 17:46
 1/7 anonim válasza:
Valószínűleg arra gondoltak, hogy a tüdőkapu rajzolata (ahol az erek be- és ki futnak a tüdőből) fokozott. Azaz folyamatosan, fokozottan tágulnak ill. szorulnak.
2016. okt. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És ez probléma?

Picit fullasztóbb a fizikai terhelés mostanában, mondjuk jó túlsúlyom is van.

Ez volt az apropó, amiért a mellkasröntgent is lőttük :)

2016. okt. 8. 17:57
 3/7 anonim válasza:
Szerintem nem nagy probléma. Mondjuk ha a túlsúly miatt van, akkor kezdj el szerintem picit jobban odafigyelni az étkezésre (több zöldség, gyümölcs, egészséges kaja stb.) mert később akár nagyobb problémák is lehetnek.
2016. okt. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Természetesen. A mozgás hiány a gond, mert rengeteg zöldséget eszek, meg a mennyiséget kell csökkenteni :)

Köszönöm a választ!

Amúgy orvoslás közeli vagy? :)

2016. okt. 8. 18:05
 5/7 anonim válasza:
Még gimis vagyok, de nagyon érdekelnek az ilyen dolgok. Viszont nem akarok orvosi pályára menni. :D
2016. okt. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi :)


Még várok egy hozzáértőbbet is azért :)

2016. okt. 8. 18:23
 7/7 A kérdező kommentje:

Kpatam orvosi választ is, i de teszem, hátha más is keresi még ugyanennek a szókapcsolatnak a jelentését:


"Nem kóros, azt jelenti, hogy az átlagosnál jobban látható a tüdő középső részéről kiinduló erek ill. hörgők rajzolata.. Nem jelent sem korábbi sem jelenlegi betegséget - kórjelző eltérést nem."

2016. okt. 9. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!