Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A hipochondernek bélyegzett...

A hipochondernek bélyegzett emberek valójában csak realisták?

Figyelt kérdés
Meg lehet nézni a WHO betegségnyilvántartását, elképesztően sokféle nyavalya létezik, és nyilván a jövőben még többet fedeznek fel. Könnyű belátni, hogy matematikailag igen kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki egy adott pillanatában az életének 100 százalékig egészséges legyen. Vagy ha mégis az, mennyire nagy az esélye, hogy 1 nap/hét/hónap múlva már beteg lesz. Tehát valahol jogos a hipochonder aggodalma, nem?

2016. okt. 9. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A hipochonderek betegek, nem realisták.

Ismerek olyan hipochonder férfit aki még azt is bebeszéli magának, hogy a tünetei alapján neki is petefészek rákja van.. Nem vicc, még orvoshoz is elment ezzel.

2016. okt. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A hipochonder nem realista.

"Képzelt beteg, lelki rendellenesség rabja, aki nem létező betegségekről képzelődik, vagy betegségét eltúlozza, ezért állandó rettegésben él, és orvostól orvoshoz szalad."

2016. okt. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem realisták. Képesek beképzelni maguknak egy betegséget, csak azért, mert éppen láttak róla valamit a tv-ben. Ennek nagyon nincs köze a realitáshoz.
2016. okt. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Semmi köze hozzá. Én érintett vagyok. 3. napja fájt a fejem és a daganatról olvastam és attól féltem meg fogok halni... Természetesen semmi ilyesmi nem történt. Csak keveset voltam 3 napig friss levegőn. Meséljek még?
2016. okt. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt a logikát tükrözi a következő vicc:


- Mi van a hipochonder sírjára írva?

- ...?

- "Na ugye megmondtam..."


A hipochonder a saját halandóságának tudatát nem bírja feldolgozni, azért szorong betegségektől állandóan. Annyiban realista, hogy valóban elkerülhetetlen a halála. Annyiban nem, hogy éppen az adott betegségtől ok nélkül fél, és ezt enyhébb (kényszerképzetes) esetben tudja is, mégsem tudja abbahagyni a parát. Súlyosabb hipochonder már tévképzetes, tehát tényleg elhiszi, hogy beteg.

2016. okt. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!