Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Talán rákom van?

Talán rákom van?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Már tettem fel kèrdèst,de nem tudok megnyugodni!7 hete vettem èszre fàjdalmatlan nyirokcsomokat a bal oldalamon,a kulccsontom felett.Igaz;ùj környezetbe kerültem egy hèttel korábban.Olvastam a neten sok rossz dolgot,ès elkezdtem fèlni.Elmentem a háziorvosomhoz,aki tovább küldött vizsgálat nèlkül laborba ill.mellkas röntgenre.Röntgen negatìv,de itt derült ki,hogy a bal mandulám duzzadt.A labor leleten voltak eltèrèsek,Haemoglobin szint magasabb,Limfocita arány magasabb;CRP magasabb,bilirubin szintek magasabbak.Elküldött a doki fül-orr gègèszetre,azt mondtàk,ez nem mandula gyulladàs,elküldtek nyaki ultrahangra,haematològiára.Nyaki UH-n kiderültek a csomòk mèretei: a nagy 12x24 mm,ill.van jobb oldalt is egy 2 centis,meg több kisebb.Sajnos fèlek!Azòta már wc-re is ritkàbban kell járnom,a szèklet se olyan,mint volt.Fekete,mákszerű darabok vannak benne,nèha nyàlkás.Nèha puffadt a hasam.Holnap megyek haematològiára.21 èves vagyok,nagyon fèlek.Augusztusban nem volt semmi gond a vèrkèppel se,de a mandulával,mert voltam orvosi alkalmassàgin.7 hete vannak meg a csomòk,mèretük nem változott.UH-n azt mondták,tuti nem gyulladàstòl van.

#rák #leukémia #limfóma #pöttyös szèklet
2016. okt. 11. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Erre még senki nem tud mondani semmit,hiába kérdezed meg többször is. Lehet,hogy csak a nyirokcsomóból vett biopsziából tudják megállapítani az okát.
2016. okt. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Szerinted mi haematológusok vagyunk?
2016. okt. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Ha már voltál orvosnál akkor nyilván majd ő megmondja.


De attól hogy duzzanatok vannak a testedben még egyáltalán nem biztos hogy rosszindulatú daganat.

2016. okt. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát.

A tünetekből igazán sem megerősíteni, sem kizárni nem lehet.

Az biztos hogy nagyon hasonlít a tünet a limfómára.

Viszont a méretük állandó, így egyáltalán nem biztos hogy az.

Biopszia volt már?

Labornál néztek LDH-t?


Más tünet? Éjszakai izzadás, viszketés, láz?

2016. okt. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem változtak,nincs más tünetem.Hematologian voltam,ott vettek vèrt (szerintuk nem az),az eredmèny nincs meg mèg.Szeptemberben voltam laborban ez miatt,LDH normális volt
2016. okt. 18. 21:12
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja bocsi,LDH-t nem neztek
2016. okt. 18. 21:15
 7/8 anonim ***** válasza:

LDH-val kellett volna kezdeni a labort, de hát meg sem lepődök.

Ez a magyar egészségügy, idióták.


Egyenlőre szerintem nyugodt lehetsz, igazából semmi olyan nincs ami alátámasztaná a limfómát, csak nyirokcsomó duzzanat, azt meg ezer más is okozhatja.


Üdv.

Egy volt limfómás

2016. okt. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a válaszokat, mandulagyulladás az oka,a leleten az van.Ma èrkezett! Mindenkinek jò egèszsèget! :)
2016. okt. 25. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!