Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy éve diagnosztizálták...

Egy éve diagnosztizálták nálam az 1-es típusú cukorbetegséget. És a reggeli éhgyomri cukorértékem 9 körül van mostanában, Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Beregszászi járásból vagyok, és itt a kezelőorvos 4 egység humán gyors inzulint írt ki 3-szor naponta. Reggeli, ebéd, meg vacsora előtt adom be magamnak, és a főétkezések között 1,5-2 órára rá is eszek, mert akkor leesik a vércukrom Ezelőtt reggel 7-8 körül mozgott a reggeli vércukrom. HbA1C-értékem is magasabb lett 7,7. az ezelőttiek meg 6,4, 6,1, 6,5 volt Az orvosnő azt mondta, hogy szoktak ilyen betegeknél ingadozások lenni és ne ijedjek meg. Kérdtem az orvosnőt hogy éjszakai inzulint esetleg kéne szednem, de nem akarta, hogy feleslegesen szúrjam magam. A vérképem jó. A nappali vércukrom 3,5 ill. 5,8 között van. Mikor diagnosztizálták a betegségem, akkor nagyon elkezdtem diétázni, de volt olyan hogy 1 nap akár 3-szor is leesett a cukrom, és az orvosnő azt mondta, hogy az inzulinosoknak nem kell olyan szigorú diétát tartani, és 1 hónap alatt sikerült úgymond beállítanom a cukromat így most már csak ilyen 1,5-2 hetente 1-szer esik le.Itt ami egy picit idegesítő a reggeli vércukrom és a mostani HbA1C-értékem. Esetleg még pluszba valami kezelési trükköt tudtok, pl. tea, fahéj. hogy normalizáljam? Légyszi akinek sikerült írja meg!

2016. okt. 11. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:
2016. okt. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon furcsa hogy nem irtak fel éjszakai inzulint! Ha valaki naponta 3-szor szúrja magàt gyorssal, utàna este kell az elhúzódó. A 9 elég sok. De a 7-8 se normàlis. Mindenképpen szólj a dokinak hogy ez így baromira nem oké!
2016. okt. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szóltam, kértem is őt, de valamiért nem akarja, azt mondta, hogy be kell fektetnie a kórházba, hogy beállítsák az éjszakai dózist, mert ha otthon vagyok akkor alváskor nem veszem észre, mikor leesik és kómába esek, vagy meg állhat a szívem! Nem mintha a kórházban annyira figyelnének a betegekre, tapasztalatból mondom. Itt nálunk a járásba meg csak ez az egy cukororvos van. Magyarországra meg menni kivizsgáltatni magam rohadtul drága egy külföldi állampolgárnak, ezért keresgélek alternatív kezeléseket, hátha sikerül lejjebb vinnem teákkal, meg fahéjjal, vagy esetleg mással, hátha tud róla és sikerült stabilan tartania a cukrát.
2016. okt. 12. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!