Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aki cukorbeteg, a terheléses...

Aki cukorbeteg, a terheléses VC vizsgálaton rosszul lesz a cukros víz elfogyasztása után?

Figyelt kérdés
Mivel ez nagy dózis hirtelen a szervezetnek,jelentkezik valamilyen rosszullét?
2016. okt. 16. 06:23
1 2
 1/16 anonim válasza:
Ha diagnosztizált cukorbeteg - ergo inzulinos kezelés alatt áll - nem fogják cukros lötyivel itatgatni. Én volta terheléses mérésen, mikor még cukorgyanúm volt, éhgymorral 11-es értékkel kezdtem. Hogy meddig ugrott fel, azt inkább hagyjuk... :D Tehát a rizikófaktor mindig megvan persze. Ha csak diabetes gyanú van, akkor a terheléses mérés el lesz végezve, de úgy van kontrollálva legjobb tudomásom szerint, hogy ebből ne legyen ott helyben cukorkóma, az elég problémás eseteket szülne :D
2016. okt. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Gyakran tapasztalaható rosszullét 75 gr glukoz elfogyasztása után,nem csak cukorbetegeknél,hanem teljesen egészséges embereknél is,akikről később kiderül,hogy nem cukorbetegek. Szédülés,hányinger,esetleg ájulás. Sok helyen,illetve sok nőgyógyász pl. nem is végez ezért ilyen vizsgálatot kismamáknál,hanem egy un. ppg tesztet(amikor az éhgyomri vérvétel után meg kell enni 1 zsemlét, 1 pohár tejjel)és ezután veszik le a vért újból. Ha ennek a viszgálatnak az értéke nem jó,akkor csinálják meg terheléses cukorvizsgálatot.
2016. okt. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

"Ha ennek a viszgálatnak az értéke nem jó,akkor csinálják meg terheléses cukorvizsgálatot."


Ha nem jó az értéke, tehát ha már ennyiből is kiderül, hogy cukorbeteg lehet, akkor még nagyobb cukoradagot nyomnak bele? Mi ebben a logika? Éppen az ilyen betegeken NEM kéne elvégezni a terheléses vizsgálatot, nem? Azokon kéne csak, akik a tejre-zsemlére nem reagálnak rosszul, mivel attól, hogy a tejre-zsemlére nem reagálnak rosszul, még nem biztos, hogy nem cukorbetegek, tehát van értelme tovább vizsgálni őket, és van rá esély, hogy ne üsse ki őket a terheléses se. De aki már eleve a tejtől-zsemlétől a rosszullét felé megy, azt miért terhelik meg? Hogy minél nagyobb eséllyel rosszul legyen?

2016. okt. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Az orvosa mit mondott a kérdésre? Tudja egyáltalán, hogy cukorbeteg az illető, vagy úgy küldte el ilyen vizsgálatra, hogy fogalma sincs róla?
2016. okt. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
6.1 lett a cukrom,és mivel apám cukorbeteg,azt mondta a doki,hogy biztos örököltem,ezért küldött újra laborba.
2016. okt. 16. 08:47
 6/16 anonim ***** válasza:

Nekem 4,8 lett az éhgyomri, a terhelt 6,2 mégis rosszul voltam, hányingerem volt és szédültem.

Nekem a cukros ital előtt megmérték mennyi az éhgyomri, bár én terhesgondozáson voltam nem a sima laborban.

2016. okt. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:

Nekem is családi halmozódás miatt csinálták,normál kiinduló érték mellett.

Minden jó lett,de két órával később úgy lezuhant,hogy infúziót kaptam.Szerencse,hogy kórházban vizsgáltak

2016. okt. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Es aki allergias a tejre? Vagy csak kifli volt a boltban? Ez a teszt nekem olyan elkepzelhetetlen... :D
2016. okt. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Aki allergiás annak nyilván nem lehet elvégezni,mint ahogy aki allergiás a jódra,annak nem jóddal fertőtlenítenek. Egyébként a cukorterhelésnél NEM CSAK CUKORBETEGEK szoktak rosszul lenni! Ezért van az ,hogy bizonyos intézményekben előnyben részesítik a ppg-t. Ráadásul 1 zsemlétől és 2 deci tejtől még egy cukorbeteg sem lesz rosszul,mert nem olyan nagy a "szénhidrátlöket".
2016. okt. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
"a cukorterhelésnél NEM CSAK CUKORBETEGEK szoktak rosszul lenni! ... 1 zsemlétől és 2 deci tejtől még egy cukorbeteg sem lesz rosszul,mert nem olyan nagy a "szénhidrátlöket"."
2016. okt. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!