Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szellemileg leépült demens...

Szellemileg leépült demens beteg megfigyelésére jó lehet egy kamerás bébiőr? Éjjellátó funkcióval ellátva jelezné ha felkel az ágyból?

Figyelt kérdés
Szerintetek jó ötlet, vagy tudnátok típust is ajánlani elfogadható áron? köszönöm...

2016. okt. 16. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
csak úgy van értelme bármilyen kamerának, ha figyeled is a képet... ha nem, akkor teljesen felesleges.
2016. okt. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Reggel korábban kell felkelnem,ő egyedül marad a szobában.Gyakran 10 óráig is alszik, de nagyon változó...Sokszor be kell néznem, hogy felébredt-e, mert kiszámíthatatlan a viselkedése, mostanában a gázkonvektorra tereget...Így nem kellene állandóan bemászkálnom, figyelhetném a lakás azon részéből, ahol éppen dolgozom.
2016. okt. 16. 21:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt a következőképp oldottam meg (kérem, hogy senki, aki nem ápolt demens beteget, ne kritizálja a módszert!!): az ágya mellé székeket tettem barikádnak, a székekre pedig üres konzerves dobozokat akasztottam, beléjük aprópénzt tettem, amikor fel akart kelni, vagy éppen le akart esni az ágyról..., akkor a dobozok nagyon zörögni kezdtek, én meg felébredtem és felugrottam... hogyha olyan távolságra dolgozol a lakásban, hogy a hangot hallod, akkor ez olcsó és hatékony módszer. A gyerek könnyebben kezelhető és vigyázható, mint egy demens öreg beteg.
2016. okt. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon kreatív vagy, jó ötlet!Sajnos saját magunkon kell segítenünk ilyen megoldásokkal, hogy egy kicsivel élhetőbb legyen ez a helyzet és tudjunk közben pihenni is... Ezt csak tényleg azok érthetik, akik ilyen beteget ápolnak.köszönöm.
2016. okt. 19. 09:30
 5/6 A kérdező kommentje:
Beszereztünk egy használt, kamerás bébiőrt.Nagyon jól működik és lényegesen megkönnyíti édesanyám ápolását. Napközben is sokat fekszik, alszik, a kamera azonnal bekapcsol, jelez, ha fel akar kelni az ágyból.Azóta sokkal nyugodtabb vagyok, hogy nem fog elesni, mert későn mentem be.
2016. okt. 27. 07:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Meggondolandó megfelelő dózisban altatót adni a betegnek,hogy ne készülj ki hamarabb,mint ő!
2016. nov. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!