Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet-e felváltva pajzsmirigy...

Lehet-e felváltva pajzsmirigy alul és túl működés, majd megint alul működés?

Figyelt kérdés
Alul és túlműködés tüneteit tapasztalom. Nem csak úgy magamtól, hanem néhány havonta járok vérvételre is. Viszont azok az értékek határon belül vannak épp vérvételkor, de van mikor az alsó határhoz van közel, és van amikor a felsőhöz. És két vérvétel között eltelik pár hónap.

2016. okt. 17. 16:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
tipikus hipoander vagy
2016. okt. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Várjál: mennyi pontosan? Mert a határérték az egy irányelv, abban benne van az 1 napos csecsemő és a 90éves is és pl nőknél 2körüli a max ami jó, nekem pl 3körül már volt tünetem és kezelnek is és a kezelés miatt van túlműködési tünetem néha!

Nő vagy férfi vagy és hány éves? Kellenek ehhez a pontos infók.

2016. okt. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Autoimmun pajzsmirigygyulladás esetén lehetséges az ilyesmi, de ehhez tényleg tudni kellene, hogy pontosan mik az értékeid.
2016. okt. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
38 éves férfi vagyok. 2010.05: Nukleoszóma IgG: 26,1 , a-TPO: 588(normál:<50). Szerintem elég meggyőző hipochondria ellen. Hasimoto thyreoiditis-nek hívják. Autoimmun betegség. 2010.12: A-TPO: 85. 2010.05:U-TSH 0,076(alsó határ:0,300), 2010.12.,U-TSH: 4050(felső határ:3600), T4:12,3; T3:6,69(felső határ 5,24). 2012:U-TSH:3,250. 2013:UTSH:1,130, 2015.08:U-TSH:3200, T3:5,9, T4:16,3, 2016.03:U-TSH:1680. 2016.07:U-TSH:1960.Főleg 2010-ben fél év különbséggel volt alsó és felső határértéken kívül. Elég nehéz összeszedni ezeket az adatokat, uh. ennyi van most. Ezek alapján tettem fel a kérdésemet.
2016. okt. 18. 16:56
 5/14 anonim ***** válasza:
Bár ezek nem kirívóan eltérő értékek, de valami nyilván fenntartja a gyulladást, és ez okozza a panaszaidat. Ultrahang készült már? Jódozott sót használsz? Szelént és D-vitamint szedsz rendszeresen?
2016. okt. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Van eltérés és eléggé váltakozik, azért csak a tizedesek szoktak, a tsh-knál mindnél eltér kb, mert a férfiaknak 1 körüli tsh kell, Anti tpo gyulladást jelez mindenképpen és a t3 se volt jó. Szelén, D-vitamin, jód, szója elhagyása és glutén csökkentése sokat segít mindenképpen.

Mellékvese is okozhat ilyet amit ez jelez.

UH volt? Mert az szokott dönteni még. Egy endokrinológust keress fel!

2016. okt. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én abban sem vagyok biztos, hogy Hasimotó kórom van. Ahogy én tudom, a normálnál magasabb ATPO 5-6 féle betegség jelzője lehet.1:Hasimotó,2:Primer myxödéma,3:Basedow kór,4:nem immunológiai eredetű pajzsmirigybetegségekben (struma, autonom ademoma , 5:autoimmun betegségekben ( M. Addison, IDDM, anemia perniciosa, autoimmun-polyendokrinopathia, cöliakia, CAH), vitiligo, 6:krónikus gyulladásokban (pl. CAH. Nem értem, miért nem vizsgálták tovább. Ráadásul az ATPO ugyanabban az évben 500-ról 80-ra csökkent. És 5 éve egyszer sem mérték. A speciális vérvizsgálatot Lyme-kór miatt csinálták. Az IgG és IgM értékeket is nézték. És az antibiotikumos kezelés után pár hónappal a kontroll vizsgálat álpozitív lett. Ebből indult el minden. A másik variáció, hogy nem kezelték ki a Lyme-kórt. Most 6 évvel később végre csináltak egy IgG és IgM vizsgálatot. Az utóbbi pozitív lett, de csípésem nem volt. Voltam júliusban infektológián, de azt mondta a doki, hogy spórolnia kell a kórháznak, ezért nem csinál megerősítő vérvizsgálatot. Megint beszedették az antibiotikumot.45 napig napi 2 szem. Most kíváncsi lennék az értékekre. De kaptam januárra időpontot immunológiára. Remélem ott több mindenre fény derül.
2016. okt. 19. 13:00
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Hipochondria, annak a válaszadónak is, aki 3-as tsh-val tüneteket vél felfedezni magán. A referencia tartományban lévő tsh megfelelő és azon belül ingadozhat is. Nekem túlmüködésem van, csak hogy érzékeld a különbséget: 0,02 volt a tsh-m, ez már okozott tünetet, barátnőm hashimotos 78-as tsh-nál derült ki a betegség, nem volt semmi tünete, mondjuk ez ritka, nálam olyan 30-as tsh-nál kezdtek tünetek lenni, amikor túladagoltuk a túlműködés elleni gyógyszert. Tehát a normál tsh értéknél semmilyen tünet nincs, a többi a pszichiátriára tartozik és ezt nem szemétségből írom, az is betegség ha valaki hipochonder, én is voltam pánikbetegséggel pszichiáternél, nincs abban semmi ciki.
2016. okt. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Utolsó: azért ez nem teljesen így van. Jobb országokban teljesen mások a határértékek, ugyanis az orvosok is felismerték, hogy egyénfüggő, hogy kinek milyen TSH értéknél jelentkeznek a tünetek. 11-es TSH-nál rajtam már 20 kg plusz volt, és az ágyból sem tudtam kikelni, nem gondolnám, hogy ez hipochondria, főleg, hogy csak egy rutin vérvételből derült ki a betegség. Ugyanígy egyénfüggő, hogy kinek mennyi tiroxin teszi rendbe az értékeit, van, aki 8-as TSH-nál 25 ug-ot szed, van, aki 150-et.
2016. okt. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9 az,hogy van rajtad plusz 20 kg, egy dolog, az, hogy van egy minimális pajzsmirigy alulmüködésed az meg egy másik. Nekem hónapokig volt 15-40 között mire beállitották a gyógyszert, nagyon enyhe tüneteim voltak és egyáltalán nem híztam el, 15 alatt az endokrinológusom szerint lehetetlen, h bármi tünet legyen, oké, h egyénfüggö, de lehetnek más okok is az elhízás mögött.
2016. okt. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!