Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alacsony pajzsmirigy működés....

Alacsony pajzsmirigy működés. Segítség?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy alacsony a pajzsmirigy működésem. Minden jel arra utal és nagyon sok oldalt néztünk meg (Én, és a családom). Azonban nem találtam olyan oldalt, ahol azt is megemlíti, hogy mikről kellene/ mikről érdemes leszoknom.

Pl.: eléggé sportos vagyok, úszom, futok... stb. és nem tudom, hogy esetleg nem lenne-e rosszabb, ha ezt folytatnám.

Ilyenekre gondoltam a "mikről kellene leszokni" alatt.


Lehet egy kicsit szétszort a kérdés, de eléggé megvagyok most ilyedve ez miatt. Válaszokat köszönöm



#egészség #pajzsmirigy #alacsony pajzsmirigy működése
2016. aug. 25. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugi nem halálos betegség
2016. aug. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igaz, hogy nem halálos azonban elfelejtettem leírni, hogy nem vagyok még 18 éves sem... És így eléggé félelmetes.
2016. aug. 25. 11:14
 3/6 anonim ***** válasza:
akkor sem az
2016. aug. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha még nem jártál orvosnál, elsősorban ezzel kellene kezdeni, egy egyszerű vérvételből kiderül a diagnózis, amit a háziorvosod is kérhet. A sport csak jót tesz, viszont ha tényleg alulműködésed van, feltétlenül gyógyszer kell rá. Ne aggódj, ez egy enyhe és jól kezelhető betegség, még csak betegségnek sem nevezném. Az viszont fontos, hogy lásson orvos!
2016. aug. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

TSH érték van? Mert ha az alacsony érték akkor túlműködésről van szó, ha 3feletti akkor alulműködésed van.

Ha nincs még akkor háziorvos és vérvétel!

Az alulműködésről tudok mondani dolgokat: Hormonális változások körül alakul ki könnyen, nőknél gyakori állapot.

Semmi vészes nincs benne, ne ijedj meg tőle! Tökéletesen kezelhető az alulműködés, hormonpótlás a megoldás(élethosszig + fél évente kontroll, de nem nagy dolog, megszokod a vérvételt ennyi :D ) reggel éhgyomorra vízzel beveszed, félóra várakozás és ennyi, mehet tovább minden, teljes vele az élet. Én egy éve voltam így, igen magas értékem lett, de gyönyörűen kezelve lett és semmi gondom! Max érzékenyebb lettem a hidegfrontra..

A sport jó, ne hagyd el, javít az eredményen. Étkezésben (amint megállapítják majd hogy autoimmun akkor a jódot tilos bevinni mert belobbantja!) a szóját és a mesterséges dolgokat kerülni kell, sertést és marhát csökkenteni heti 1-1alkalomra ugyanis a pajzsmirigy alulműködés megnyomja a koleszterint...

Finomított szénhidrát csökkentése érdemes, mert ha már van egy endokrin betegséged akkor vonzhatja a többit.

2016. aug. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mind a két választ :)

Voltam orvosnál is, és valóban alacsony a működése.

A két válaszban voltak tanácsok amiket nagyon szépen köszönök :)

2016. aug. 28. 03:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!