Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Káros, ha 16-17 évesen hetente...

Káros, ha 16-17 évesen hetente 3-szor,4-szer fogyasztok alkoholt?

Figyelt kérdés
Most 17 és fél vagyok, és olyan másfél éve fogyasztok alkoholt. Fontos, hogy csak sört! Bort kb. csak ünnepekkor iszom 1-2 pohárral. Rövidet meg kb. 1 évbe egyszer. De igazából itt a sörön van most a hangsúly. Az egészségemre káros szerintetek? Hétköznap mondjuk 2 nap iszok 1-2 sört, elvétve 3-at. Pénteken lemegy kb. 4, szombaton szintén ennyi. Ez nem olyan vészes, igaz? A korombeliek minden hétvégén kokira isszák magukat, nyomnak rövidet, mindent... Igaz én is fogyasztok alkoholt, talán gyakrabban is, mint ők, de gyengébbet, és mértékkel. Nem arra vagyok kíváncsi, hogy alkoholistának tartotok-e, hanem sokkal inkább arra, hogy ez mennyire káros az egészségemre.

2016. okt. 20. 19:18
 1/6 anonim válasza:
Ha a sörhas nem jelent problémát...
2016. okt. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
168 vagyok, 50 kg... Nem nagyon vagyok hajlamos semmiféle hízásra, de alapvetően nem is ez érdekelne. Sokkal inkább a belső szervek.
2016. okt. 20. 19:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Még mindig jobb mintha pl whiskyt vagy pálinkát innál. Nem jó az egészségedre, most na, de ha kívánod igyál csak, mert rosszabb lesz az egészségednek is ha megtiltod magadtól. Csökkenteni azért még ezen sem ártana, de ahogy te gondolod.
2016. okt. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A bort töményet hanyagold ha lehet. Persze ihatod de mértékkel mert erősek megviseli a szervezetet. Egy egy sörbe nem halsz bele ha jól esik.
2016. okt. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Eszemben sincs sem a borra, sem a töményre rászokni. Kizárólag sör! Mondom 1-1 pohár bor lecsúszik karácsonykor, vagy húsvétkor, de akkor szinte mindenkinek. De akkor az a heti kb. 8-12 doboz sör nem vészes, még így sem, hogy 17 vagyok.
2016. okt. 20. 19:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem fog a májad leállni 2 éven belül, lehet ebben a korban ez nem ideális, de ha a szervezeted eléggé fejlett akkor nagy baj nem lesz ebből.
2016. okt. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!