Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Asztmával mit lehet kezdeni,...

Asztmával mit lehet kezdeni, hogy lehet javítani?

Figyelt kérdés

Születésem óta asztmás vagyok, rengeteg gyógyszert és készítményt lenyomtak már a torkomon. A mostani csomagtól nagyon durván romlott az állapotom. Megmondtam az orvosnak, hogy én ezt nem fogom szedni. Amióta elkezdtem szedni hajnalban fulladásra kelek több alkalommal is - körülbelül 10 éve nem volt ilyen, most 20 vagyok; most leálltam vele és kezd javulni a helyzet. De nincs nyugodt éjszakám. Az orvos nagyon megszidott azért mert leálltam vele - többször beszéltem már vele arról, hogy mivel lehet állapotot javítani. De azt mondta, csak gyógyszerekkel, pl. futni teljességében tilos.

Szerintetek, milyen módszerekkel javítsak magamon? Futás az most tilos, vagy használ? Táplálkozás, vagy életmódbeli tanácsok? Asztmások, orvosok - nektek mi vállt be, vagy mit javasolnátok?



2016. nov. 5. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Meditacio on elfogadas stb pl koran felkelsz mondjuk ehez koran is kell fekudnod, de a friss levegon kezded osszeszedni a gondolataidat. Ajanlom a csikungot is ami nem ezoterikus hanem egy termeszettudomanyos teny. Este lefekves elott es reggel felkeleskor.
2016. nov. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fiamnak bevált a napi negyed órás sópipázás és diéta, candida diétát csinálta egy ideig.
2016. nov. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Érdemes lenne a gyógynövényeket kipróbálnod.Sok jó tapasztalat van velük.Volt aki két emeletet nem tudott megmászni, most meg futópadon edz és teljesen elhagyhatta a gyógyszereit.Akár a mosószeredet is célszerű lenne gyógynövény alapúra cserélned. Volt akinek az okozta az asztmás tüneteket. Jobbulást!

2016. nov. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Dr. Hídvégi Edit gyermektüdőgyógyász elmondta, az asztmás gyermekek számára elsősorban az úszás ajánlott, azonban fontos, hogy ne legyen sok fertőtlenítőszer (klór) a vízben, mert az is nehézlégzést okozhat. Javasoltak az olyan sportok, melyek nem kívánnak sok futást - inkább statikus sportágak - pl. vívás, evezés, vitorlázás, asztalitenisz, de lehet magasugrás, távolugrás, kalapácsvetés, judo, súlyemelés is. Kézilabda kapusunk van, aki asztmás, de röplabdázni is lehet! Lovagolhat, aki nem lószőr allergiás. A sportlövészet szintén űzhető, a kerékpározás – különösen magas pollenkoncentráció esetén – megfontolandó


Részletek: [link]


Amíg voltak asztmás tüneteim, nekem is az úszást javasolták. Amúgy szerencsére én idővel "kinőttem". Kisgyerekként voltak tüneteim, aztán elmúlt.

2016. nov. 7. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ment a zöld mindenkinek)
2016. nov. 7. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!