Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 1,5 éve tartó lábba sugárzó...

1,5 éve tartó lábba sugárzó fájdalom, kérem segítsen valaki?!

Figyelt kérdés

20 éves férfi vagyok, több mint másfél éve folyamatosan fájdalmaim vannak amik kihatnak már a hétköznapjaimra is.


Tavaly februárban készítettek a gerincem lumbális részéről (L.II-S.I segmentumok) egy CT-t, mivel lábba sugárzó fájdalmat illetve zsibbadást éreztem.

Akkor ezt írták le diagnózisnak; A lumbális lordosis diszharmonikusan kiegyenesedett. A porcrések megtartott tágasságúak. A lateralis gyökkilépések szabadok. A IV. segmentumban a porckorong mérs. körkörös kiszélesedése látható. A lumbosacralis résben a porckorong centralis protrusioja figyelhető meg.

Az L.5 és S.1 gyökök épnek látszanak.

Az SI-rések épek.

Vélemény: L.V discus protrusio.


Ezután felkerestem egy gyógytornászt, aki kb. egy hónapig foglalkozott velem, és mivel semmiféle javulást nem tapasztaltam ezért abbahagytuk a tornát.

Ezek után sok fájdalomcsillapítót szedtem, illetve mivel voltak jobb időszakok, amikor kb. egy hétig nem fájtam túlzottan, ezért nem is foglalkoztam a dologgal egészen decemberig amikor is MR vizsgálaton vettem részt.


Itt a következőket írták:

A lordosis csaknem kiegyenesedett.

A csigolyatestek magassága megtartott, bennük kórjelző értékű jelintenzitás eltérés nem ábrázolódik.

A korongok víztartalma normális, rajtuk kóros mértékű előboltosulás nem mutatható ki.

L.V és sacrum magasságában az epiduralis zsírszövet kifejezettebb.

Szabályos conus (L.I csigolya magasságában végződik) és cauda. A canalis spinalis számottevően nem szűkebb.

Vélemény: Kóros mértékű porckorong előboltosulás nem ábrázolódik. Epiduralis lipomatosis.


Ezek után az orvosom azt mondta, hogy mivel nem írtak le a leletben semmilyen "komolyabb" bajt, hogy járjak el úszni aztán majd nem fog fájni.


Eljártam úszni és tornáztam is itthon, illetve próbáltam olyan gyakorlatokat csinálni amik "visszanyomják" a porckorongot, azonban nem működött egyik sem. Volt amikor rosszabb és volt mikor jobb volt a helyzet, ami azt jelenti, hogy 1 hétig nem nagyon fájt semmim, viszont ilyenkor is jelen volt egy tompa fájdalom aztán 2 hétig megint fájt és ekkor ismét fájdalomcsillapítókat szedtem.


A fájdalom amit érzek, csak a bal lábamba sugárzik, hol erősebb hol gyengébb, de ez egy állandóan jelenlevő "tompa" fájdalom. Eddig még sosem volt olyan, hogy egy rossz mozdulatra éles, hirtelen fájdalmat éreztem volna mint ahogyan a gerincsérveseknél szokott előfordulni. Huzamosabb ideg a mai napig nem tudok ülni, illetve ülés során fokozódik a fájdalom. Általában a fenék közepéből indul, a combom elülső(!) részén folytatódva és van hogy egészen a talpamig lesugárzik a fájdalom.


Idén Augusztusban elmentem egy reumatológushoz, aki diagnózisként a következőket írta le: Scoliosis, Lúdtalp (szerzett), Lumbalis és más intervertebrális discus rendell. radiculopathiával.


Tanácsadás: Szendvicsszerkezetű betét viselése.

jav. 10xUH, 10x leszálló galván th, 10x MC Kenzex torna,


Ezeket mindet elvgéztem már és semmi javulás nem történt, sőt még valamelyest rosszabb is lett a helyzet. Véleményem szerint a gyógytorna miatt, mivel a gyógytornász sem tudta megállapítani, hogy mi lehet a konkrét baj, valamint a tünetek alapján sem tudta meghatározni a probléma forrását. Ő úgy gondolta, hogy egy idegszál le van tapadva és ezért ennek a feloldását célzó tornagyakorlatokat kezdtünk el csinálni. Ezek után rosszabbul éreztem magam, fokozódott a fájdalom. Visszamentem kontrollra a reumatológushoz, felírt egy Lombax derékövet, és azt mondta hogy menjek hozzá vissza egy hónap múlva. A deréköv sem értem semmit sem, a héten fogok visszamenni a reumatológushoz.


KÉREM, hogy segítsen valaki mert már teljesen elvagyok keseredve, és fogalmam sincs, hogy kihez tudnék fordulni. Konkrétan még senki nem tudta megmondani, hogy mi a probléma ami a fájdalmat okozza így ezáltal azt sem tudom, hogy milyen irányba induljak el, ami segíthetne az állapotomon és valamilyen javulást idézhetne elő.

Hihetetlen rossz folyamatos fájdalommal élni, ez a dolog mindig itt "lapul" a hátam mögött és egyszerűen sosem hagy nyugodni...



2016. nov. 8. 22:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Szia! kérj egy beutalót a háziorvosodtól, vagy reumástól

az Országos Klinikai Idegtudományi Intézetbe, ott pedig kérj időpontot vizsgálatra, kezelésre:

[link]

Gyógyulást neked!

2016. nov. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Ma voltam a reumatológusnál, felírt nekem súlyfürdőt, masszázst, valamint vízi tornát. Ha ezek sem fognak segíteni, akkor megyek az OITI-ba.

2016. nov. 10. 17:53
 3/22 A kérdező kommentje:
Továbbra is várnám a segítő szándékú válaszokat!
2016. nov. 22. 16:29
 4/22 anonim ***** válasza:
Kedves 20 éves férfi ! Gyerek vagy még az ilyen fájdalmak elviseléséhez, bár kétségtelen, hogy 18 év körüli jelentkezés valóban nagyon korainak mondható. Nekem 20 éves koromban kezdtek fájni a lábszáraim az állva végzett 5-6 órás egyetemi laborgyakorlatok után, igaz előtte az inasiskolában meg a munkapad előtt kellett kb. ugyanennyit állni. Azóta eltelt vagy 50 év és a fájdalmak szép lassan fokozódtak, kiterjedtek, nemcsak sarokig lesugárzó fájdalom van, hanem 2-4 órai ágyban fekvés közben, ülő helyzetben 1/2-1 óra után megjelenő derékfájdalom. Amit leírsz, az valóban diszkopátiás tünet, porckorong kitüremlés, ami az ortopéd szakma szerint a gerincből kilépő idegeket ingerli a nyomással (ülőideg, isiász), amihez az idő múlásával társulnak apró helyi ideggyulladások, mivel az emberi szervezetet megtámadó vírusok jelentős része az idegek velőshüvelyében inaktív állapotban képes rejtőzködni és egy újabb vírusfertőzésnél a legyengülő immunrendszer mellett újra fellobbantja az ideggyulladást. Röntgennel nem kimutatható igazán a látható fizikai formában megjelenő porckorong kitüremlés, hiszen nem ad határozott röntgenárnyékot. Egyetlen mód van, ami biztosan érdemes lenne kipróbálnod: a gravitációs padnak (gravitációs állvány) nevezett denevérpad, amely a bokánál fogva fellógatott testen belül a gerincoszlopot képes kinyújtani és így tehermentesíti a porckorongokat. Nekem némi fájdalommentesítést sikerült elérni egy teniszlabdának a gerinc mellé betolásával ágyban fekve, ill. súlyemelő deréköv alá álló állapotban. Nálam a vírusfertőzés jelenlétének hatása minden esetben igazolódik a derék- ill. lábfájdalomhoz kapcsolódóan, mert olyankor 1-2 napon belül herpeszvírus egyéb apró tünetei is jelentkeznek (szájszél, orrcimpa érintettség, enyhe bélhurut, kisizületi fájdalmak, térdfájdalom).
2016. dec. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nekem volt hasonló problémám, bár én nem vagyok fiatal. Nyújtógyakorlatot végeztem, és 2 hét alatt elmúlt ez a kisugárzó fájdalom. Nekem is hosszú ideje volt már. Leírom nekem mi segített: Hanyatt fekszel, és talpra húzod a térdeidet, majd a jobb térdedet a bal válladhoz húzod kézzel, és a bal térdedet a jobb válladhoz, közelíted amennyire lehetséges. Ezt naponta pár percig végezd!
2016. dec. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Van valami javulás? Nekem most pár napja kezdődött farpofába, combtőbe lesugárzó fájdalom, de mindig csak biciklizés után. Két hete abba hagytam a biciklizést egy kis pihenésre mert úgy éreztem, hogy gyengék a lábaim, majd a pihenés után újra elkezdtem és miután befejezem rá egy 10 percre már kezdődik is a fájdalom. Van amikor ha ráállok akkor erősödik, de kb másfél nap alatt elmúlt, de ha újra ráülök a kerékpárra akkor újra kezdődik a fájdalom. Nekem is vannak gondjaim a derekammal, háziorvosnál voltam, porcerősítőt írt fel.


Derék röntgenen voltam tavaly augusztusban, akkor ez volt : " Lumbalis lordosis kiegyenesedett. A LS rés közepes fokban beszűkült. A csigolyatestek szabályosak."


Miközben állok sokszor úgy érzem, hogy tök merev a derekam. Egyébként jövő pénteken megyek ortopédiára, igaz alapvetően nem a derekam miatt kértem időpontot mert akkor még nem fájt, de most már ez lesz az elsődleges problémám amit elmondok.

2017. febr. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Ja igen, én napi szinten szobabiciklizek/szobabicikliztem... remélem fogom még tudni csinálni..
2017. febr. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Sajnos semmi javulás. Március 20-án fogok menni az Országos Gerincgyógyászati központba, szóval most addig várnom kell.

Talán azért jön elő kerékpározás után a fájdalom, mivel a csigolyákat megterheli az előre dőlt ülő pozíció. Állás közben én is szoktam érezni, hogy merev az egész derekam. Ezt szerintem a gyenge gerincmerevítő izmok okozzák, nem tudja magát "tartani" a hát. Legalábbis én legtöbbször ezt érzem.

2017. febr. 10. 11:16
 9/22 anonim válasza:
Szia! Ugyan ezzel a problémával küzdök én is, fél éve. Nekem az idegsebész javasolta az úszást... most úszni járok de nincs válltozás. Megkérdezhetem, hogy a kórházban mit mondtak ?
2017. jún. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Szia! Már voltam MR vizsgálaton, de még nem tudtam az orvossal beszélni, hogy mi a helyzet ugyanis lemondta a júni 20-i időpontot és majd csak augusztus 15-én tudok majd beszélni vele. Bár már elég türelmetlen vagyok, hiszen folyamatos fájdalmaim vannak, igaz nem túl erősek, de éppen elég ahhoz hogy megkeserítse a hétköznapjaimat. Hihetetlen, hogy 21 évesen így kell élnem...
2017. jún. 26. 22:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!