Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS kijött az aranyerem, mit...

SOS kijött az aranyerem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Röviden (egy kis bemutatkozás):

26 éves lány vagyok. Fiatal koromban nem túl normálisan étkeztem, ugyanis anyám elitta a pénze nagy részét, én általában vajas kenyeret ettem (legolcsóbb vaj, fehér kenyér). Mármint egész nap. Gyümölcs, főtt kaja, csak szökőévben egyszer. Emiatt folyamatos székrekedésem volt, jó, ha heti 1-2 alkalommal mentem wcre. Diákmunkán vajmi keveset kerestem, ami általában a létszükségleti dolgokra ment el (sampon, fájdalomcsillapító, stb), vagy a kutyámra, akit az utcáról fogadtam be, és mindig mellettem volt, ő feltétel nélkül szeret.

Mikor nagyobb lettem, elmentem dolgozni, és gyűjtögettem, amíg végül el tudtam költözni. Nem volt könnyű, de megérte.

Volt nekem már "belső aranyerem", ami igazából annyit jelentett, hogy néha szúrt/fájt/viszketett odalent, de soha nem látszódott semmi. Az orvosom felírt rá Aubrobin kenőcsöt, segített is.

Tegnapi nap viszont tartogattam a székelést, és csak pár óra múlva tudtam elmenni mosdóba. Ennek "örömére" délutánra elkezdett szúrni, marni, égni, csípni, fájni és viszketni odalent, mikor megnéztem tükörrel, láttam egy nagy csomó van ott, tudtam, aranyér. Nem tudtam visszanyomni. Egyből zuhanyoztam, bekentem az említett Aubrobin krémmel, valamennyit enyhült is reggelre. De ma az egész napos munka során megint egyre kellemetlenebb lett. Most hason fekve tudok lenni csak, annyira fáj, és nem akar elmúlni az Aubrobin segítségével sem.


Mit tehetnék gyorsban?

(egyébként nagyon odafigyelek az étkezésre, és a székletem is normális, se nem kemény, se nem lágy, pont jó). Plusz nagyon ritkán tartogatom, de van olyan helyzet, mikor az ember nem tud kimenni egyszerűen, annyi a munka, és még a főnökök sem engedik. (bár ha nem lett volna annyi munka akkor az sem érdekel ha kitépi a hajamat a főnök, mert tudom, hogy veszélyes dolog tartogatni a nagy dolgot..)


2016. nov. 25. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Kéne meglátogasd az orvost. Elsőre talán elég lenne a házidoki, és rákérdezni, mit javasol. Ha műtétet, akkor mihamarább...gyógyuljál meg.
2016. nov. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy nap alatt nem is fog meggyógyulni még Aurobin kenőcsre sem, pedig az elég hatásos szer. Kenegesd be naponta kétszer és kb 3-4 nap alatt már jobb lesz. Jó rá még a Proktis-M krém is, de ameddig van az Aurobinból, addig azt használd el, feltéve ha nem járt le és azért nem használ.
2016. nov. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem járt még le, majd jövőre.

Kenegetem bőszen, mármint a napi 4et nem túllépve, de elég keserves, reggelre már jobb volt, egész nap lustadögként vagyok, vagy állok és pakolászok, vagy fekszek, mert ülni nehezen tudok, de még menni is. Még jó, hogy nem kell menni sehova, azt hinnék, hogy jó volt az éjszaka :(

Az az érdekes, hogy a nagy fájdalom mellett nekem a székelés nem fáj, és egyáltalán nem vérzik. Talán mintha kicsit lement volna a gyulladás, de lehet csak hozzászoktam a látványhoz :(

Mindenesetre köszönöm a válaszokat, nyilván ha pár nap múlva sem javul, rohanok dokihoz.

2016. nov. 26. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!