Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy cukorbetegnek milyen...

Egy cukorbetegnek milyen ennivalókat (pl. csoki, gyümölcs, mogyoró) lehet adni ajándékba?

Figyelt kérdés

2016. nov. 26. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Bármit amit egy nem cukorbeteg is elfogyaszt. Nem egy nem kettő cukorbeteg van az ismeretségi körömben,ugyanúgy megeszik a csokoládét, cukrot, süteményt, banánt, almát, narancsot, aszalt dolgokat mint te vagy én.
2016. nov. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amire rá van írva,hogy diabetikus készítmény.Ezek nem a fogyókúrázóknak készólnek,mert a kalóriatartalmuk ugyanúgy megvan,hanem az édesítőszer nem cukor bennük. Manapság már sok ilyen van.
2016. nov. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A mogyoró az jó, csokiból a cukormentes jó, gyümölcs mértékkel szintén mehet, lehetőleg ne legyen aszalt.


Sok múlik az adott cukorbetegen, hisz kis mennyiségű gyors cukrot bizonyára nagy részük eszik, nincs tiltva bizonyos napszakban. De van, aki komolyan lecsökkenti még a lassú szénhidrát bevitelét is, vagy érzékenyebb...


Én még mézest is fogok vinni karácsonyra egy cukorbeteg rokonnak, pedig az nem lesz szénhidrátszegény. Méz kevés lesz benne, de anélkül nem lenne igazi, más egyszerű cukor semmi, gabona (lassú felszívódású) sok s xilittel fogom édesíteni (olyan sok gabona s némi méz mellé nincs sok értelme az eritritnek). Díszes lesz és kevés, nem arra lesz, hogy az ember óriási mennyiségeket egyen belőle. Közölni fogom a szénhidráttartalmát és ennek fajtáját s beosztja. Ez is egy szempont, sokat számít az, hogy mennyit eszik az ember egyszerre egy ételből...

2016. nov. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Aki cukorbetegként rendszeresen eszik bármit,amit nem cukorbetegek,azoknak a vércukra soha nem fog beállni és a szövődmények biztos,hogy jelentkezni fogank! Inkább ne ilyet vegyél!
2016. nov. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3. voltam. Én is ismerek cukorbeteget, aki eszik közönséges répacukrot, de én attól még azt tuti nem viszek neki... Ő csinálhat magának rosszat, én nem érzem feljogosítva magam az ilyesmire.
2016. nov. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első, arra nem kellene büszkének lenni, hogy mem figyelnek oda a cukorbetegségre, annak ellenére, hogy apám is ilyen.

Gyümölcsből azt lehet, aminek alacsony a cukortartalma. Alma, áfony, kiwi léldául jó. A banánt pedig kifejezetten kerülni kell, mert sok a cukor benne.

A boltban pedig vannak olyan desszertek, csokik, amire rá van írva, hogy cukorbeteg is fogyaszthatják. Ettem már és nagyon finomak. A Lidl-ben vannak ilyenek, de máshol is biztos forgalmaznak. Szerintem jó ajándék lenne.

Ha tudod, hogy cukorbeteg, bunkóság olyan ajándékot vinni, amivel ezt nem veszed figyelembe!

2016. nov. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!