Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit ehetek ami bennem is...

Mit ehetek ami bennem is maradna? (Több info alul)

Figyelt kérdés

Éjjel kezdődött (iszogatás közben) , hányás...igazából 2 üveg bor után tök jól voltam, aztán ittam egy korty sört...fél perc múlva kihánytam mjndent magamból...gondoltam biztos jobb lesz ha eszek, el is aludtam utána de felébredtem és kihánytam..mostanra hasmenés is társul, az előbb megettem egy narancsot. Jól esett. Viszont kijött még a tegnapi kaja maradékkal együtt , és fanyarkás kellemetlen ízt hagyott maga után...nem azt a tipikus epés ízt. Még ismételten hányingerem van..de nem merek enni/inni, bár egyik szülőm hasmarssal küzködött egy napig. Nem tudom mennyi köze van hozzá, de tetőtől talpig mindenem fáj..

24 Ffi



2016. nov. 27. 07:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elkaptad ezt a gasztrointestinális tünetekkel járó vírust, ami mostanság gyakori. Széntablettát kell bevenni 6-8 db-ot és Bolus adstringenst. Fekete csersavas teát kortyolgatva kell inni a kiszáradás ellen, jó a diólevél tea is. Enni csak kétszersültet vagy száraz háztartási kekszet, de óvatosan.
2016. nov. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen betegségeknél a "szabályos" diéta 7 napig tart. 3 napig csak keksz,ropi,pirított kenyér,főtt krumpli,húsleves leve, a 3. naptól lehet gépsonkát,sovány főtt csirkemellett enni. Az 5-6. naptól lehet normál étkezést csinálni,de gyümölcsöt, tejet,tejterméket csak 1 hét után szabad. A gyümölcs és a tej,tejtetrmékek hamar erjednek a belekben,gázokat képeznek és ez fokozzák a hasfájást,görcsöket,amíg a betegség miatt elpusztult bélbaktériumok és bélfal nem regenerálódnak. A széntabletta vagy a Bolus Adstringens valóban jó (Imodium,Lopedium,Reas

cce TILOS!),viszont szedjél mellé probiotikumot. Ha a hányingered nem csökken ,akkor a patikában vegyél B6 vitamin tablettát és szedd azt 3x2 naponta.

2016. nov. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ma koplalás, csak sok folyadék, de egyszerre kevés, holnaptól szigorú diéta pár napig. Ropi, sós vízben főtt burgonya.
2016. nov. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, aludtam egy fel orat most de megint arra keltem , hofy fent-lent jon. Most mar csak attetszo citromsarga levet hanyok. 2 korty teodorat ittam elalvas elott.
2016. nov. 27. 08:10
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Főzz egy fazék teát, literenként tegyél hozzá egy púpos evőkanál kristálycukrot, és annyi citromlevet, hogy savanykás íze legyen. Hűtsd be! Amíg hánysz, ne igyál. csak kanalanként vedd magadhoz :2- 5 percenként egy evőkanállal.

Ha édes, ha meleg. ha buborékos, de még ha csak üvegbők/pohárból iszol is, hányós betegségben könnyebben megfordul a leküldött ital.

2016. nov. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Igyál. Nem baj, ha kihányod. De a kiszáradás tünetei is émelygés+ hányinger. Igyál még, ha szarul esik akkor is.
2016. nov. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fogyassz folyadékot,mert a kiszáradás egyik jele éppen a hányás! De úgy igyál,ahogy az 5. válaszoló mondja. 5 percenként,de 1-1 kanálnál ne többet! Viszont a teába tegyél egy kis sót! Ne ígyál egyszerre többet "még akkor is,ha kihányod",mert akkor hiába iszol és ugyanúgy ki fogsz száradni!
2016. nov. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget. Igazabol most 11 ota a narancsle bennem maradt. Viszont felment 38,5 -re a lazam, de legalabb tudtam aludni eddig. A bal medence oldalam viszont faj. Teat is kihanytam sajnos. Koszonom a tanacsokat, mert estig egyedul szenvedtem volna. :/ :)
2016. nov. 27. 13:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg a nehezén már túl vagy! Ha diétázol,iszol,akkor van esély rá,hogy 2-3 nap alatt szinte teljesen megygógyulsz. A láz nem gond egy darabig,mert pusztítja a vírusokat.
2016. nov. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!